Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Darłówko - najlepszy propozycja na urlop 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy usprawnia most zwodzony wybudowany w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w kraju.


wczasy nad morzem bałtyckim
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu określanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, spełniający zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego znakomicie widać cały pas portu. Przybijają tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Pełno tu też jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m.. Obiekt zbudowany został w XIX, aczkolwiek od chwili jego powstania wykonano tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tamtej chwili wygląd latarni nie uległ zmianie.

Znaczną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo odgrodzona od Bałtyku kamieniami. Mieszczą się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów.

Czy omawiane tematy Cię fascynują? Ochoczo więc kliknij tu - ta wiarygodna treść (https://statkiempotrawie.com/oferta/czarter-statku-z-zaloga) na pewno także bardzo Cię zainteresuje!

Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest sprzyjający mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym plusem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.


Darłówko jest atrakcyjnym celem odwiedzin dla entuzjastów historycznych samochodów wojskowych. Każdego roku przygotowywany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy ludzi, co powoduje, że impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtedy: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się również pozostałości po szalenie interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, wybudowanej przez Niemców. Należy też wspomnieć, iż w trakcie stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Pełną ofertę na wczasy 2015 w Darłówku można znaleźć w serwisie bądź klikając na poniższe linki:
- Darłówko noclegi
- hotele Darłówko
- Darłówko kwatery
- domki letniskowe nad morzem tanio