Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

ASG, czyli nowa moda na wykorzystywanie czasu na świeżym powietrzu

Zarówno mali chłopcy, jak i dorośli panowie praktycznie od zawsze zainteresowani byli tematyką militarną, a szczególnie bronią. Młodzi chłopcy lubią przykładowo zabawę w wojnę, używając wówczas zabawkowych pistoletów lub wręcz patyków udających broń. Dorośli mężczyźni najczęściej mają własne oszczędności, które mogą być przeznaczone na ciekawe spędzanie wolnego czasu.
air soft gun
Author: Mad House Photography
Source: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zyskał paintball – gra polegająca na strzelaniu do innych uczestników ze specjalnej broni na naboje z farbą w środku. Gry tego rodzaju najczęściej miały miejsce w lesie lub w pobliżu starych, pustych zabudowań. Jednak strzelanie takimi kulkami niejednokrotnie wiąże się z dużym bólem u trafionego uczestnika, a sprzęt do paintballa jest raczej drogi. Pewien czas temu powstała alternatywa dla takiej rozrywki, będąca przy okazji gratką dla wszelkich miłośników militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli repliki prawdziwej broni, wykorzystywane do rozrywki.Broń stosowana w takiej zabawie

Wymienione repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i pozostałe. W ostatnim czasie zdołano nawet skonstruować replikę granatu. Broń - menua - taka ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom rozgrywki i nie powodować poważnych zranień. Dla ochrony biorący udział w rozgrywce zaopatrzeni są w profesjonalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Takie pistolety w większości przypadków wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch nabój. Za naboje służą natomiast plastikowe kulki o średnicy
militaria
Author: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Source: http://www.flickr.com
kilku centymetrów, w odróżnieniu od naboi paintballowych puste w środku.


Właściwe otoczenie i klimat

W zabawie z użyciem replik broni chodzi głównie o oddanie specyficznego nastroju. Zazwyczaj więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, z dużą dbałością o szczegóły. Do tego rodzaju szczegółów zaliczają się na przykład elementy ubioru pojedynczych uczestników. Broń również może być wykonana z większą lub mniejszą dokładnością.

Niniejszy artykuł jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź też pozostałe polecane (https://www.magazynauto.pl/uzywane/uzywana-honda-accord-viii-2-0-tourer-2013-test-dlugodystansowy,aid,1371) treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące i wciągną Cię całkiem.

Rzecz jasna repliki bardziej podobne do prawdziwej broni są o wiele bardziej kosztowne od pozostałych. Wielu fanów takiej zabawy jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy. W ten sposób w czasie zabawy można się poczuć jak podczas wojny.