Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Akcesoria wojskowe dla podróżników

Latarka czołowa powszechnie tytułowana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, względnie kasku, za pomocą wyjątkowych pasków. W porównaniu z latarkami manualnymi, latarki czołowe nie zajmują dłoni, snop blasku w normalny tryb pokrywa się z ze stroną zwrócenia głowy, światło rozwiane przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie uraża oczu.
latarka czołowa
Author: daveynin
Source: http://www.flickr.com
Z powodu korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka umożliwia maksymalne oświetlenie przedmiotów zauważanych z bliska, nawet przy względnie niedużej siły świecenia.

Ze względu na wolność posłużenia się dłońmi, latarki czołowe są wyjątkowo często stosowane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, i różne jednostki liczące się z szansą czynienia wszelkiej pracy w ciemności, również wędrowców organizujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku wóz, lub harcerzy. Multitool, to narzędzie wielofunkcyjne, które ma wiele przydatnych przeznaczeń, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynię z przyrządami.Multitoole występują w wielu modelach, począwszy od mających spoiste wymiary kart survivalowych, po spore sprzęty posiadające co najmniej kilkanaście zadań. W większości sytuacji podstawowym instrumentem są kombinerki. Multitool to ruchomy, kompaktowy zestaw zwykle korzystnych przyrządów, który jest możliwość wygodnie nosić w futerale przy pasku, czy też po prostu wepchnąć do bagażu.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej numerolog o tym, co bardzo Cię ciekawi.


scyzoryk
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Multitool oprócz wielu zadań, robiony jest z szlachetnej wartości stali nierdzewnej, a jego wymiary po złożeniu przeważnie osiągają jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak malutkich instrumentów, jakie ma aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego największych zalet, jest sprzęgnięta, ładna budowa. Jest możliwość go zawsze nosić w kieszeni, bądź doczepić do kluczy.

Odporny rdzeń ze stali nierdzewnej ma teksturowane okładziny, które dostrajają chwyt. Multitool to artykuł dla każdego, kto szuka niezawodnych narzędzi podczas przygód na łonie przyrody.