Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Objeżdżając okolice Kaszub, warto zwiedzić historyczną Kościerzynę i odpocząć nad kaszubskim morzem

Turyści odwiedzający rejony Kaszub, często poszukują ciekawych miejsc, które mogą być właściwym miejscem wakacyjnego odpoczynku . Jeśli mamy chęć na spokojne żeglowanie albo jesteśmy zapalonymi płetwonurkami to letni wypoczynek będziemy mogli zaliczyć do pomyślnych jeśli skusimy się na pobyt w samym sercu Kaszub nad jednym z większych i urokliwych jezior w Polsce – Jeziorem Wdzydze.


link do propozycji
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Kaszubskie morze jest także obligatoryjnym punktem dla kajakarzy przepływających popularnym korytarzem rzeki Wdy.

Gdy stwierdzisz, że warto by było poznać inny aspekt tej kwestii, kliknij ten link i przeczytaj ponadto więcej szczegółów w tekście (https://koneser.eu/wydarzenia-aktualnosci/).

Nad Wielką Wodą noclegi odszukamy bez trudu - baza ich jest fantastycznie rozwinięta. Do dyspozycji turystów są apartamenty, kwatery oraz miejsca na polach namiotowych. Przy świetle księżyca można przyjemnie spędzić czas przysłuchując się piosenkom żeglarskim. Stąd nieopodal usytuowana jest wieża widokowa, z której można patrzyć z podziwem na przepiękny widok na kaszubskie morze.

Zachodzisz w głowę, jaki inny portal omawia równie przydatne treści? Kliknij oraz zerknij na witrynę, do której odnośnik jest tutaj.

Tutaj interesujące propozycje: na Kaszubach zawdzięcza renomę pierwszemu na ziemiach Polskich muzeum na wolnym powietrzu - Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które określono skansenem. Dla wielbicieli zamierzchłych czasów dobrą okazją będzie wycieczka do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest pięknym zabytkiem, którego układ przestrzenny pochodzący z końca XIV wieku, zachował się wraz z kościerskim traktem spacerowym do do naszych czasów. Rynek i teren wokół rynku sprawiają, że Kościerzyna ma własny niecodzienny, historyczny charakter.

Podczas letnich wieczorów, za sprawą otwartych do późnych godzin kawiarni, jadłodajni jak i letnich ogródków historycznych, plac tętni życiem. Charakterystyczną grupą wycieczkowiczów przyjeżdżających do zabytkowego Kościerzyna są motocykliści, dla których Kościerzyna jest obowiązkowym miejscem podczas podróżowania po regionie pomorskim. Z Kościerzyny jest blisko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest ogromną atrakcją turystyczną, z uwagi na rosnące w nim rzadkie okazy przyrody oraz raj dla grzybiarzy.


Pokój hotelowy
Author: Schezar
Source: http://www.flickr.com
Noclegi Kościerzyna i pobliże Kościerzyny to różnorodna propozycja od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po noclegi z wyżywieniem, w rejonie Kościerzyny. W propozycjach dla turystów pozostają zarówno apartamenty, domki oraz pola namiotowe.