Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Hipoterapia oraz jej najważniejsze zalety

Jednym ze sposobów leczniczych stosowanych przy wszelkich fizycznych lub psychicznych zaburzeniach jest hipoterapia. Jazda konna oraz prowadzone przy jej pomocy zabiegi są coraz bardziej popularne, tym bardziej, iż są właściwe zarówno dla najmłodszych, jak również dla dorosłych pacjentów. Przynoszą także wyjątkowe wyniki, dla których opłaca się w nie zainwestować.
koń
Author: David Bergin
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko hipoterapia wpływa na wiele sfer. Pierwsza z nich to płaszczyzna fizyczna. Hipoterapia jest idealnym sposobem na poprawienie ogólnej sprawności fizycznej pacjenta i wzmocnienie mięśni.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Musisz wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej (http://www.prozoo.pl/) informacji.

Poza tym przeciwdziała różnorakim przykurczom mięśniowym, usprawnia układ krążenia, a także przyczynia się do utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Osoba korzystająca z prezentowanej terapii może nawet stymulować własny chód, albowiem jazda konna zakodowuje w mózgu stosowny wzór ruchu miednicy.Następną płaszczyzną, na którą ma wpływ, jest sfera emocjonalno-motywacyjna i związana z nią możliwość pracy nad zaburzeniami emocjonalnymi, poczuciem własnej wartości lub wzrostem motywacji do pracy nad swoimi schorzeniami. Nie można zapomnieć o płaszczyźnie poznawczej.
stadnina koni
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Tutaj hipoterapia pomaga w przypadku problemów z odbiorem wrażeń zmysłowych, percepcją wzrokową lub słuchową i koncentracją uwagi. Pacjent rozwija nowe zdolności, które dodatnio oddziałują na wyniki prowadzonej terapii. Ostatnią płaszczyzną jest sfera społeczna. Hipoterapia (kliknij po więcej) powoduje wzrost aktywizacji psychospołecznej i związaną z tym większą otwartością na otoczenie. Pacjent przestaje ograniczać się w nawiązywaniu nowych kontaktów społecznych bądź pogłębianiu już tych nabytych. Dzięki socjalizacji może na nowo zacząć integrować się ze społeczeństwem, co niezaprzeczalnie wpływa na jego psychikę.

Dzięki hipoterapii można odnosić nadzwyczajne rezultaty, należy tylko właściwie się do niej przygotować oraz znaleźć ośrodek, który posiada nie tylko kompetencje, ale i doświadczenie w jej wykorzystywaniu. musimy zwrócić uwagę czy nie występują żadne przeciwwskazania, w tym niestabilność kręgów szyjnych, niewygojone rany, uczulenie na sierść albo po prostu nieopanowany lęk przed koniem.

Zerknij na opublikowany tutaj (https://e-hunter.pl/obroza-dla-charta-skorzana-hunter-rom) artykuł, a na pewno niezwykle Cię zainteresuje, ponieważ odnajdziesz tam istotne informacje odnoszące się do tego tematu.

W innym wypadku warto jest zdecydować się na terapię, która zdecydowanie poprawia stan zdrowia pacjenta.