Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakie rodzaje literackie można często dostać w formie audiobooków

Obecnie coraz popularniejsze są książki w formie elektronicznej.
Praktycznie wszystkie wiodące wydawnictwa mają je w swoim katalogu wydawniczym. Dostępne one są w przeróżnych formatach i na wielorakich nośnikach. Jednym z bardziej kupowanych są audiobooki.
W tej formie możemy kupić książki wszystkich gatunków literackich a także podręczniki.

audiobook
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki.
Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są dostępne zarówno utwory klasyczne jak również baśnie autorów nam współczesnych. Gdyby rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, można się spotkać z bajkami czytanymi przez interpretatorów którymi bardzo często są lubiani aktorzy czy aktorki. Można spotkać też bogatsze w formie audiobooki to znaczy małe formy teatralne bogate w efekty specjalne takie jak: odgłos płynącej wody, odgłosy ptaszków, odgłosy burzy, muzyka. Wszystko to podnosi atrakcyjność odsłuchiwanego audiobooku (popularne bajki audiobooki).
Następnym gatunkiem często umieszczonym wysoko w rankingach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy wyszczególnić biografię pana prof. Władysława Bartoszewskiego. Inną ciekawą pozycją są całkiem niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej.
Jednym z bogatszych gatunków literackich wydanych w formie audiobooków jest rodzaj fantastyka i fantasy (ekonomia i biznes audiobook). Powodem powyższego zjawiska są możliwości jakie oferuje ta forma przekazu, głównie ze względu na multimedialny charakter audiobooków.

Książki mówione służą nie tylko relaksowi lecz również edukacji na wszystkich poziomach edukacji. W tym dziale najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Spośród podręczników z zakresu ekonomii możemy wspomnieć o poddziałach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów: Samuelson, Balcerowicz.
Z literatury popularyzatorskiej wspomnieć można: audiobooki z zakresu biznesu, z historii, z nauk politycznych, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa także z tak egzotycznych zagadnień jak: astrologia czy magia.
Również lektury szkolne czy pomoce dla nauczycieli w formie do słuchania stają się coraz bardziej popularne. Takie formy podręczników są wręcz zalecane przez władze edukacyjne.
Literatura w formie audio jest bardzo wygodna, bo możemy słuchać jej również podróżując (stojąc w korkach). Nie potrzeba specjalistycznych urządzeń – wystarczy najprostszy odtwarzacz mp3 czy laptop albo radio (Radia pod zabudowe) samochodowe. Ta forma jest też lubiana przez osoby z problemami w poruszaniu się, bo niweluje ograniczenia osób z niepełnosprawnością.
Wydaje się, iż audiobooki przez wzgląd na swą formę i wygodę użytkowania będą przyszłością firm wydawniczych.