Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakeboarding - jeden z ciekawszych sportów wodnych

Wakeboarding to niezmiernie intrygujący oraz niezwykle atrakcyjny sport wodny, który polega na płynięciu na powierzchni wodnej na specjalnej desce, zarazem trzymając się liny jaka jest przyczepiona do wyciągu czy też do łodzi/motorówki. Wakeboard jest to dziedzina sportowa, która zaistniała z powiązania trzech innych sportów, do jakich przynależą surfing, narty wodne i snowboarding.
wakeboard
Author: Pedro EA
Source: http://www.flickr.com
Wakeboarding praktykowany jest zarówno w Polsce, jak również za granicą, dlatego jeśli w swojej internetowej wyszukiwarce wprowadzisz chociażby „wakeboard chorwacja” to prawdopodobnie znajdziesz mnóstwo ciekawych i wiarygodnych wiadomości na temat praktykowania tej właśnie dziedziny sportowej. Jeśli chodzi o wakeboard w Polsce to do nadzwyczaj atrakcyjnych miejsc, w których najczęściej praktykowana jest owa dyscyplina należą takie miasta, jak na przykład Szczecin, Kraków, Wrocław lub Bydgoszcz, jeśli chodzi o mniejsze miejscowości to wyciągi do wakeboardingu znajdują się także w Ślesinie w pobliżu Konina, w Radoniach pod Warszawą czy w Kryspinie, jaki znajduje się obok od Krakowa.

Nie czekaj - jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to do zobaczenia (http://osmiornica.eu/kursy-nurkowania/) mamy także podobne wątki na stronie, która jest pod umieszczonym linkiem.

Nowinką jest to, że najdłuższy do tego czasu zjazd znajduje się w Szczecinku oraz wynosi aż 1100 metrów.Ta fenomenalna i niewątpliwie niezwykle emocjonująca dziedzina sportowa wzbudza istotnie szerokie zainteresowanie, wskutek tego często uruchamiane są nowe wyciągi do wakeboardingu. Na przykład w 2012 roku pozostał otworzony 160 metrowy zjazd, który znajduje się w okolicy Poznania.

Dużą popularnością cieszy się także WakePark znajdujący się w Bydgoszczy, w jakim w 2012 roku uruchomiony pierwszy w tym województwie wyciąg do wakeboardingu. Rzecz jasna to jedynie parę przykładów wielu mnogich wyciągów wakeboardingowych, które powstają na terenie Polski. Też za granicą dziedzina ta dynamicznie się rozwija, wskazane jest także nadmienić, że sporą renomą cieszą się także wyjazdy wakeboardingowe, jakie odbywają się zarówno w Polsce jak również za granicą. Na takich wyjazdach można nie wyłącznie uprawiać wakeboarding i polepszać swoje zdolności, lecz również poznawać interesujących nowych ludzi i nawiązywać ciekawe przyjaźnie.