Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo trzeba nosić ze sobą broń palną, podstawowe rodzaje kabur pistoletowych?

Posiadanie broni obwarowane jest wieloma przepisami i nie wszyscy ją mogą w legalny sposób mieć. Wręcz przeciwnie, liczba osób mogących ją posiadać jest bardzo ograniczona, a zwykły obywatel raczej nie ma szans na otrzymanie zezwolenia.
Oczywiście z broni korzystać mogą wszelakie służby mundurowe, przede wszystkim policja oraz wojsko, a także w wyjątkowych przypadkach zwykli obywatele, przykładowo przy jakimś realnym i poważnym niebezpieczeństwie.

Czy interesują Cię tego typu tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej tego rodzaju wpisów opracowano na naszej nowej witrynie. Zapraszamy!

Niezwykle precyzyjne są również reguły które dotyczą jej noszenia i przechowywania, tu także nie ma miejsca na udawanie amerykańskich kowbojów. W domu broń należy przechowywać w zabezpieczonym miejscu, tak żeby nie miały do niej dostępu postronne osoby, a przy noszeniu należy ją mieć tak zabezpieczoną, żeby nie wypadła lub nie została w prosty sposób wyciągnięta przez kogoś.

Jeśli chodzi o tę ostatnią rzecz przeważnie używane są najróżniejsze kabury, mające kształt pokrowca wykonanego ze skóry lub innego materiału i w różny sposób mocowanego do ubrania lub ciała. Generalnie kabury są dzielone na parę różnych rodzajów. Pierwszy podział to materiał, z którego są wykonane, i tu można wyróżnić kabury miękkie, półsztywne i sztywne. Każdy z tych typów ma swoje zalety i wady, najczęściej dobiera się je do oczekiwań właściciela i okoliczności, na jakie się je zakłada.broń
Author: Program Executive Office Soldier
Source: http://www.flickr.com
Drugim podziałem jest miejsce przyczepienia. Najpopularniejsze są kabury przyczepiane do pasa. Przede wszystkim one pozwalają na dyskretne noszenie ze sobą pistoletu, a dodatkowo gwarantują dużą wygodę przy użyciu. Ich użytkownicy doceniają je za szybkość dobywania broni i możliwość kontrolowania jej obecności, jednak w pewnych nietypowych sytuacjach nie będą zbyt wygodne.

Jeśli ma się na przykład większą ilość sprzętu ze sobą lub będzie potrzeba wyciągnięcia pistoletu leżąc albo siedząc, to wtedy ukazująsię ich minusy. W przypadku akcji bojowych, kiedy najważniejsza jest wygoda noszącego a nie to, czy ktoś zobaczy obecność broni, dużo lepiej będą się sprawdzać kabury udowe. Noszone są one na specjalnych panelach, jakie przyczepia się paskami do uda użytkownika, przez co bez przerwy jest bardzo łatwy dostęp do pistoletu.
kabura
Author: OrwellianStuff
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie dobrze takie kabury sprawdzają się w przypadku noszenia dużej ilości sprzętu, wtedy wyjęcie pistoletu nie sprawia żadnego problemu.
Na filmach często można też zobaczyć broń wkładaną do specjalnych szelek, zakładanych na tułów ubranie. Tego typu kabury fobus są proste do ukrycia, zwłaszcza pod luźnym płaszczem lub marynarką, jednak wyciąganie broni z nich nie należy do najwygodniejszych.