Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wyprawy wędkarskie do krainy szwedzkich jezior - zrealizuj swoje pasje

Ponure powieści kryminalne to tylko jeden z wielu mocnych stron nadbałtyckiego północnego sąsiada. Szwecja rodzimym rybakom dała się poznać jako wspaniałe miejsce na...
wyprawy wędkarskie (polecamy Szwecję na ). Znakomite łowiska czekają w morzu, strumieniach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam w zasadzie nie istnieje, a obszary wędkarskie nie toną w śmieciach.

Poza tym 4 najrozleglejsze jeziora kraju – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem otrzymania pozwolenia na połów. Turystyka wędkarska to jest pasja! A na jakie ryby możemy liczyć w tym edenie dla rybaków?

W szwedzkich łowiskach prym wiedzie szczupak. Jest go dużo więcej, niż w naszym kraju, a i regularniej dają się schwytać duże osobniki. Ostrzegam, że możecie się mocno zdziwić, gdy na końcu żyłki ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Sezon na szczupaka trwa okrągły rok, bo w dniach zimowych można go łowić spod lodu. Inne niż szczupak gatunki często tu wyławianie to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Właśnie ten ostatni w tym kraju często ma imponujące wymiary. To, co w nad Wisłą zazwyczaj jest rekordem, w północnej krainie często okazuje się normalnym wynikiem.

Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca urządzane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Mowa tu o opłacanych wypadach na ryby, robionych przez wyspecjalizowane biura podróży. Takie oferty można zobaczyć w sporej liczbie w sieci. W cenie pakietu dostajemy zwykle pozwolenia na łowienie, przewóz przewozy do niemiec lubin morzem lub powietrzem, instruktora lub przewodnika i aktualne atlasy szwedzkich stron.

Proponujemy samodzielnie poszperać w sieci, by wyszukać odpowiednie cechy i ceny takich wypraw. Możemy sprawić, że nasza kolejna wycieczka na ryby stanie się życiowym doświadczeniem!