Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Niezapomniany relaks nad polskim morzem w Mielnie

Mielno to słynna miejscowość wakacyjna mieszcząca się na polskim wybrzeżu i nad jeziorem Jamno. Razem z sąsiadującą z nią miejscowością Unieście tworzy kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny, idealnie przystosowany by ugościć wczasowiczów planujących wczasy 2014 nad Bałtykiem!

Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Zasadniczymi atutami, dla których warto zwiedzić Mielno są przede wszystkim uwarunkowania przyrodnicze – umiejscowienie nad morzem i jeziorem, ładna plaża i pozytywny mikroklimat. Wśród zabytków należy wymienić cztery obiekty. Pierwszym z nich jest gotycki kościół Przemienienia Pańskiego zbudowany w XV w., 750 m od wybrzeża morskiego. Jednonawowa, ceglano – kamienna świątynia pełniła kiedyś też rolę obronną, o czym świadczy jego usytuowanie na niedużym wzniesieniu, wkoło, którego widać ślady fos, a także tęgie mury i wąskie okna dwukondygnacyjnej wieży. We wnętrzu kościoła jest mnóstwo cennych obiektów, m.in. barokowa ambona z XVIII w. z rzeźbami czterech ewangelistów, dwa dzwony kościelne, neobarokowy obraz Wniebowstąpienie, a także neogotyckie: chrzcielnica, wieczna lampka oraz dwa witraże w prezbiterium Dobry Pasterz i Święta Rodzina. Innymi zabytkami są: park dworski z przełomu XVIII/XIX w., willa szachulcowa przy ulicy Kościuszki 11 z początku XX w. oraz drewniany pensjonat przy ulicy 1 Maja 13 z początku XX w. Interesującym obiektem jest również rzeźba jelenia stojąca przed Urzędem Gminy, którą ufundował jeden z miejscowych ziemian, aby uczcić pomyślne łowy. Powinno się również zobaczyć pomnik lotników, dwa betonowe bunkry oraz czarującą aleję lipową biegnącą z Mielna do Mielenka.Plusem Mielna jest głównie czysta, kilometrowa i piaszczysta plaża. Jej szerokość waha się od 30 do 54 m. Plaża jest drobnoziarnista, a na odcinku od ul. Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego miejscami kamienista. Wokół niej występują liczne kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb jak również inne obiekty gastronomiczne i handlowe.https://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-blanca/ (www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-blanca/)Wzdłuż plaży wiedzie droga spacerowa. Umieszczono tu też park nadmorski, w którym jest muszla koncertowa. W Mielnie wczasowicze mogą cieszyć się wyjątkowo korzystnym mikroklimatem. Powietrze jest tu bogate w sól i jod i jest nadzwyczaj bardzo dobre dla osób mających kłopoty z układem oddechowym.

Bardzo dużo atrakcji czeka na nas też nad Jeziorem Jamno. Jest to jezioro przybrzeżne, odgrodzone od morza Bałtyckiego mierzeją. Jamno jest wyjątkowo znane pośród entuzjastów sportów wodnych. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerków wodnych. W sezonie istnieje szansa wybrania się na rejs po jeziorze, stateczkiem wycieczkowym „Mila”.

Do interesujących wydarzeń odbywających się w Mielnie niewątpliwie zaliczyć możemy Międzynarodowy Zlot Morsów w styczniu albo lutym, Nadbałtycką Wiosnę Esperancka, Magiczne Święto – Mieleńska Noc Świętojańska, Otwarcie sezonu żeglarskiego – Morski Klub „Tramp”, "Operę nad Bałtykiem", Bieg Śniadaniowy, Otwarcie Hyde Parku, Mieleńską Noc na Gorąco, Przegląd Teatrów Ulicznych i Festiwal Latawca oraz Folkową Fiestę czyli Dożynki Gminne.

Trzeba wspomnieć, że przez Mielno przebiega kilka szlaków rowerowych. Do najładniejszych z nich zaliczyć należy szlak Mielenko do Chłopów i Sarbinowa biegnący przez przy wydmowy las iglasto – liściasty.

*** Kompletną ofertę na urlop 2014 w Mielnie można odnaleźć w serwisie bądź klikając na poniższe linki: - kwatery nad morzem (znajdź w serwisie) - domki letniskowe Mielno