Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wrocław i Gdańsk – czy warto zobaczyć?

Wrocław
Source: www.morguefile.com
Istnieje wiele miejsc w Polsce, które warte są zwiedzenia. Wielkie miasta mają swój specyficzny urok. Poza pierwszymi miejscami, jakie się zwykle wymienia, czyli Warszawą i Krakowem, istnieje jeszcze sporo innych, wartych zwiedzenia miejscowości. Ich walory powstają z rozmaitych elementów. Może to być znaczna liczba zabytków architektury czy sztuki, piękne krajobrazy, lub też charakterystyczna lokalizacja miejscowości. W każdym mieście są urocze zakątki, znane tylko części mieszkańcom i warte znalezienia. Do takich miast z całą pewnością należą Wrocław i Gdańsk. Ich cechą wspólną z całą pewnością jest to, że posiadają niezwykle duży dostęp do wody, pomimo że jej źródła są różne.

Wrocław

Gdańsk
Author: MrSco
Wrocław nie bez powodu określany jest mianem „miasta stu mostów”. Zlokalizowany jest nad brzegiem Odry, która posiada wiele odnóg. Z tego powodu w prawie każdym miejscu Wrocławia znajduje się dostęp do rzeki, a co z tym związane – most. Mosty we Wrocławiu często zachwycają swym pięknem. Do najbardziej lubianych należy Most Grunwaldzki, który jest pięknym przykładem mostu wiszącego. Interesującym punktem jest Most Tumski, który od kilku lat znany jest z tego, że zakochane pary wieszają na nim kłódki ze swoimi inicjałami. W mieście nie brakuje miejsc, gdzie można się zatrzymać. „Hotel we Wrocławiu” to hasło, na które otrzymuje się bardzo wiele rezultatów. Oferta hoteli wrocławskich jest urozmaicona pod względem kosztów i standardu, zatem każdy odwiedzający może znaleźć tam coś optymalnego. W mieście jest również wiele parków, tworzących razem spory obszar zieleni, służący spędzaniu wolnego czasu.

Gdańsk


Gdańsk jest szóstym pod względem powierzchni miastem w kraju. Jego niewątpliwą zaletą jest lokalizacja.

To ważne omówienie (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu) dotyczy prezentowanej tutaj tematyki, zatem jeśli jest ona godna Twej uwagi, to wejdź na ten odnośnik!

Położony jest bowiem na wybrzeżu. Słynie przede wszystkim z tego, że jest miastem portowym. Należy także do listy najstarszych miejscowości w Polsce. Z tego powodu jego stare miasto jest niezwykle ciekawym punktem do zwiedzania. Podobnie jak w przypadku Wrocławia, sporą część miejscowości tworzą tereny zielone w formie licznych parków. Hotel w Gdańsku również nie stanowi trudnego do odnalezienia celu. W mieście i jego okolicy znaleźć można tysiące miejsc, udzielających noclegów turystom. Bardzo ważnym punktem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący symbolem wybuchu II wojny światowej.


Author: A.T.