Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W naszym kraju ciągle wzrasta popularność aktywności fizycznej

Aktualnie zderzają się dwie rożne tendencje. Z jednej strony szybko rośnie liczba ludzi skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach też życiu. Jednocześnie, panuje swoista moda na aktywność fizyczną - dużo osób stara się ćwiczyć oraz stosownie odżywiać. Oczywiście, drugi trend jest bardzo wskazany, zwłaszcza aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się istotnym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej lubianych dyscyplin sportowych jest bieganie.
siłownia
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że nie wymaga wielkiej wiedzy ani kosztownego sprzętu. Biegać można wszędzie, o jakiejkolwiek porze. Wystarczy wyłącznie zaopatrzyć się w wygodne buty.

Intrygują Cię zaprezentowane tutaj tematy? Jeśli tak, to super - użyczamy specjalnie dla Ciebie dostęp za darmo (https://www.viva-system.pl/oferta/miotacz-ognia.html) do następnej strony.

Jest to niewątpliwie jedna z najtańszych aktywności, gdyż nie ma potrzeby opłacania karnetu na siłownie czy treningów z trenerem. Bieganie na dodatek pozwala na odstresowanie się i pozbycie złych emocji. Promocja biegania jest obecnie bardzo zakrojona na szeroką skalę, a ilość osób, które startują w maratonach z roku na rok jest dużo większa.Dużo osób, przede wszystkim kobiet, decyduje się też na „treningi dywanowe”. Można je robić dzięki filmikom zamieszczanym w internecie albo dzięki płytom DVD. W Polsce pod tym względem już od długiego czasu króluje Ewa Chodakowska, obecnie jedna z najbardziej lubianych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, jako że można je robić o dowolnej porze.


W dodatku, także nie generują problematycznych kosztów - trzeba wyposażyć się jedynie w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to znakomita alternatywa dla osób, które w sąsiedztwie nie posiadają siłowni albo jakiegokolwiek klubu fitness, mają skromne środki i czas bądź zwyczajnie nie chcą wychodzić z domu. Ogromnym zainteresowaniem odznacza się też kulturystyka.

W zawodach biorą udział nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Takie ćwiczenia jednak wymagają sporych podkładów samodyscypliny, jako że trzeba stosować się do zaleceń trenera, dziennie poświęcać dużo czasu na pracę na siłowni i dopasować własny jadłospis do dużych wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, brać udział w nich mogą zarazem osoby z imponującą muskulaturą, jak także ćwiczący, którzy są mniej wyrzeźbieni.