Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak najskuteczniej zainteresować nasze malucha w domu?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, słyszał bez wątpienia każdy z nas. Gdy deszcz i słota za oknem, a aura nie namawia do aktywności na świeżym powietrzu, powinniśmy zorganizować pociechom atrakcyjną zabawę w domu.
dziecko
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Jesień zapewnia nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Znalezione na spacerze korale jarzębiny, kasztany czy inne „skarby”, w niedługą chwilę zamieniają się w leśne ludki. Wiele zabawy przysporzy również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z ciekawymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu - gdyż o nim mowa – nasze kolekcje będą przypominały małe dzieła sztuki.
Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika dekorowania - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, przy pomocy scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Jaki prezent bardziej ucieszy ukochaną babcię niż samodzielnie zrobiony przez wnuka album na zdjęcia? Najlepsze metody na nudę: konkursy dla dzieci.
Planując dzieciom jesienny czas wolny, należy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wiedza podana w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla kreatywnych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla betoniarka dla dzieci wader przedstawiają co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i refleks. Są rodzice, którzy twierdzą, iż ich dzieci spędzają długie godziny na bezsensownym marnowaniu czasu przed ekranem monitora.
zabawki
Author: Kana Natsuno
Source: http://www.flickr.com
Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie przynosi szkody. Istnieją gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla żądnych wrażeń odkrywców, kierowców czy projektantów. Na portalach dostępne są również zabawy edukacyjne sprawdzające znajomość języków obcych. Nauka w formie zabawy? Świetny pomysł!