Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Źródła światła grzewczego i ich zastosowania

Niejednokrotnie tzw. promienniki podczerwieni są stosowane do nagrzewania, ogrzewania i lepszego procesu odparowywania i suszenia. Często też używane są do choćby dogrzewania terrarium, ponieważ są one wspaniałym źródłem promieniowania cieplnego oraz równocześnie idealnie wnikają w ogrzewany przedmiot, a nawet organizm.
Promienniki cieszą się coraz większą popularnością oraz powszechnością.


Lampa grzeWCza, ponieważ właśnie tak nazywa się promiennik podczerwieni, potrafi transportować ciepło w roli niewidzialnej dla oka ludzkiego fali. Promienie te działają na podstawie swoistego systemu od wewnątrz do zewnątrz, a także od dołu w górę. Grzewcza lampy posiadają wiele pozytywnych cech, m.in. wyróżniają się nader błyskawicznym pozyskaniem ciepła, bądź też ekologicznym i wydajnym ogrzewaniem.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, szybko zobacz jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta (www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110) i tu odnajdziesz szczegółowe informacje.

Dodatkowo, są one bardzo ciche i – wbrew pozorom – nie emitują szkodliwego promieniowania. Nie powodują również cyrkulacji powietrza, co z kolei jest bardzo ważne w sprawie sterylnych warunków (koniecznie odwiedź stronę). Najczęściej lampa grzewcza jest stosowana chociażby w warsztatach samochodowych, chemicznym przemyśle, a także tymczasowych lokalizacjach przebywania. Najczęściej także można je napotkać podczas produkcji roślin, jak również w przemyśle rolnym.


otoczenie
Author: Prayitno/ more than 2 millions views: thank you!
Source: http://www.flickr.com


Co zawierają naturalne preparaty odchudzające?
Author: iStock
Source: iStock


Promienniki podczerwieni stosuje się również podczas ogrzewania terrarium (sprawdź tutaj). Żarówka UVB świetnie nadaje się do ogrzania gadów oraz płazów, które zawsze odczuwają nader dużą potrzebę ciepła codziennie, a są trzymane w warunkach domowych, a nawet w sklepach.
Dodatkowo, żarówki UVB potrafią dostarczać także wiele witaminy D nie tylko dla zwierząt, ale również i ludzi. Można je bowiem zastosować podczas naświetlania skóry, zwłaszcza w trakcie okresów, w których brakuje światła słonecznego.