Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gdy potrzebujemy stróża na czterech łapach

Wybór psa, który będzie strzegł domostwa, jest równie istotny jak wybór sukni ślubnej czy nowego samochodu. Ale w przeciwieństwie do sukni i auta, w przypadku psa mamy do czynienia z żywym stworzeniem, które może zawieść nasze oczekiwania. Wtedy nie możemy zlekceważyć jego przywiązania i miłości, a starać się by więź człowieka z psem była trwała i oparta na wzajemnym zaufaniu.
owczarek niemiecki
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
Jak tego dokonać? Pamiętając, że wybór rasy nie odgrywa tak znacznej roli, jak to, jakie miejsce znajdzie pies w domowym stadzie. Mały york żyjący w przekonaniu, że to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi sprawić więcej kłopotu niż żyjący w takim samym przeświadczeniu bulterier. Z tego względu już w pierwszym dniu pobytu psa, szczeniaka postawmy mu granice, bo pies szczęśliwy to pies dobrze ułożony. W wielu przypadkach pomocny okazać się może zakup obroży treningowej. Obroże treningowe to prosty dla psa przekaz.

Nie zastanawiaj się - w poszukiwaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie w następne linki. Po pewnym czasie na pewno wyszukasz coś fajnego.

Jeśli nie posłucha komendy, odczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży (kolczatka do trenowania). Dobrych firm zestawy treningowe posiadają również możliwość ostrzeżenia przed impulsem.border colie
Author: lubasi
Source: http://www.flickr.com
A teraz o naszych strażnikach na czterech łapach. Cieszącym się największą popularnością jest owczarek niemiecki – przenikliwy, mądry, a przy tym wrażliwy i opiekuńczy. Jego sposób czuwania oznacza ujadanie nocą, na każdy podejrzany głos i częste spacery wzdłuż płotu. Potrzebuje stałego kontaktu z opiekunem, dużo ruchu i terytorium do pilnowania. Nigdy nie można tego psa pozostawiać na cały dzień w kojcu – odbija się to negatywnie na jego psychice. Za najinteligentniejszego psa uchodzi mało popularny w Polsce border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W niewielkim domu z paroma metrami trawnika, co najwyżej zapędzi na taras mieszkańców.

Groźny stróż to owczarek anatolijski. Niesamowicie czujny, mimo swych pokaźnych rozmiarów sprytny i szybki, nieufny do obcych, nigdy nie jest gotowy do całkowitego podporządkowania się, musi jak najwcześniej przywyknąć do innych psów. Posiadać go może tylko dobry znawca psów, który poświęci dużo czasu na jego ułożenie.
Jest jeszcze jedna, niedoceniana rasa, o której trzeba wspomnieć. To kundel ze schroniska, który w zamian za uratowanie życia wspaniale będzie pełnił swe obowiązki.