Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak uczyć się obcych języków – poznaj porady lektora

Droga do opanowania języka obcego jest długa, wymagająca sporo samodyscypliny oraz czasu. Odrzuć wszelakie wskazówki typu: wyjedź za granicę, a w dwa miesiące nauczysz się wspaniale mówić, szybkie samouczki też nie są cudownym lekiem.


Przede wszystkim motywacja.
Konieczny jest impuls. Powinieneś posiadać jednak konkretny cel. Zapamiętaj, im silniejsza motywacja, tym lepsze uzyskasz efekty. Brakuje Ci motywacji? Nie rozpoczynaj lekcji, szkoda czasu. Uczysz się pod ciśnieniem? Też prawdopodobnie szkoda czasu, rezultaty nie będą zadowalające. Uczysz się dlatego że rodziciele ci nakazują? Uczysz się, jako że może się kiedyś przydać? Uczysz się, bo szef ma takowe życzenie? Uczysz się dla wykluczenia nudy? Uczysz się, gdyż znajomość języka obcego jest modna? Jeżeli jakikolwiek z wyżej wyszczególnionych przyczyn występuje też w Twym przypadku, to najpewniej sfinalizujesz naukę po krótkim okresie, bądź pomimo upływu czasu nie dostrzeżesz dostrzegalnych postępów. Motywacja, jest to jeden z najważniejszych elementów nauki języka obcego.

Jeśli czujesz, że ta publikacja może okazać się Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony poniżej tekst zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

Jeżeli podjąłeś już decyzję o rozpoczęciu albo kontynuowaniu lekcji, to zastanów się dobrze, jakie korzyści ci to przyniesie. Uprzytomnij sobie jasno, po co chcesz uczyć się języka obcego. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Sporo ciekawych informacji przeczytasz pod tym linkiem nauka angielskiego w londynie.


nauczycielka języka angielskiego
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
Po drugie cierpliwość. No właśnie, nabyłeś parę książek, 2 słowniki, od 2 lat uczęszczasz na lekcje do szkoły lingwistycznej, a z wypowiedzeniem dłuższego zdania masz problemy, nie mówiąc już, iż na wyprawie w Berlinie nie umiałeś spytać się o drogę do hotelu. Nie przejmuj się swoimi błędami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi jak też tym, iż cały czas zapominasz słówek, które być może powtarzałeś 100 razy. No i pamiętaj o systematyczności! By opanować język obcy na maturalnym poziomie, trzeba minimum 2 lata nadzwyczaj intensywnej nauki. A aby móc swobodnie konwersować w obcym języku co najmniej 3-4 lata.
Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od osobistych cech i zdolności językowych. Gdzie jak też w jaki sposób się uczyć? To istotne pytania, możliwości jest sporo: samodzielna nauka, szkolenia w szkołach językowych, kurs angielskiego w Anglii. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź stronę przejrzyj pełną propozycję.