Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kocia rzeczywistość czyli jak poprawnie troszczyć się o futrzaka

Świat bez mruczków musiałby być smutny. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak silnie przywiązany do ludzi jak pies, nie respektuje rozkazów, jest krnąbrny, czasami coś podrapie (zwłaszcza, gdy nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się uwielbiać.
Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
A mruczki towarzyszą nam od wieków. Kiedy zaczęto przeprowadzać poszukiwania archeologiczne w Egipcie, odkopano dużo fresków, na których były przedstawione wizerunki kota. Znaleziono także dużo zmumifikowanych kotów – te zwierzęta były przez starożytnych mieszkańców Egiptu czczone. Do dziś nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz kto wie? - kotu też potrzebne witaminy.

Kuwety
Teraz czas na kolejną anegdotkę związaną z mruczkami. W pewnym ośrodku dla staruszków w Ameryce przebywał kot, który mógł trafnie przepowiedzieć śmierć któregoś z mieszkańców. Kot mościł się wtedy na łóżku starszej osoby. Niestety, kot po jakimś czasie został odnaleziony zabity, gdyż pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie lękać. Ta sprawa potwierdza, że człowiek po prostu takich rzeczy wiedzieć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kocur zginął z powodu skojarzeń z siłami diabelskimi. Od stuleci koty były pupilkami czarownic, a czarne koty do teraz przynoszą pecha.

Wejdź na ten link a odnajdziesz wskazówki z serwisu (https://www.skutecznanauka.online/dobre-rady) stworzone dla osób zaintrygowanych omawianym w tym artykule tematem.

To paskudny stereotyp. Naukowe eksperymenty stwierdzają, że kot ma niesamowite właściwości lecznicze – może znaleźć miejsce chore i umościć się tam, a jego ciepło i uspokajające mruczenie oddziałuje kojąco na cierpiącego.
W połowie lutego celebrowany jest Światowy Dzień Kota. O ile trzymasz w lokum kotka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, wyjątkowe karmy. Tak okażesz kotu, jak bardzo go kochasz. Koty są sporo mądrzejsze niż ludzie sądzą, więc możesz posiadać pewność, że twój pupil podłapie taki gest. Dobrym darem na to święto są także drapaki dla kotów – koty lubią takie konstrukcje. Więcej:


Source: