Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Ustronie Morskie - letnisko na rewelacyjne wczasy

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który pochyło mknie ku piaszczystej i szerokiej plaży. Kiedyś przeciętna osada rybacka dziś jest kurortem, do którego żeby spędzić wczasy nad Bałtykiem przybywa kilka tysięcy wczasowiczów.

Zabudowa miasta jest raczej kameralna – małe domki wspaniale komponują się tutaj z okoliczną przyrodą. Podczas przechadzek po Ustroniu Morskim należy zaglądnąć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r..

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się ponadto (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,oferta-klacze.html), czy nasz podobny artykuł wydaje się być zajmujący. Będzie nam też niezmiernie przyjemnie, jeśli napiszesz ocenę.

W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i znakomicie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal zachowało się sporo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to też kurort uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest nadzwyczaj urokliwa – doskonale współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Dużym plusem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w Polsce. Oprócz tego w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący zdrowotny wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego korzystnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Dużą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Mieści się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować barwne kutry wracające z porannych połowów i kupić dopiero co złowioną rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas odpoczynku w Ustroniu Morskim warto zobaczyć największe atrakcje najbliższej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto także udać się do nieodległego Malechowa, gdzie jest ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej.

Jeśli pozostajesz otwarty na świeże informacje na omawiane zagadnienia, to przenieś się do źródła (http://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia/kuchnia-domowa), a odnajdziesz tam istotne wiadomości, które okażą się bardzo użyteczne.

Sprawdź więcej informacji .Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla sympatyków dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat).

*** Całkowitą ofertę na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki: - noclegi Ustronie Morskie - domki Ustronie Morskie - hotele Ustronie Morskie - wakacje 2014