Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Coś dla osób lubiących czasem wypić alkohol, czyli w jakich naczyniach podawać rozmaite rodzaje drinków

Nawet najładniej nakryty stół wiele straci ze swojego świetnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w najzwyklejszej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt duży kontrast dla pięknej zastawy. Powinno więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie wlać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest niezwykle duży. Znajdziemy wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Mają one różne kształty, nie tylko owalne, ale również kwadratowe. Obecne są wśród nich zarówno banalnie proste karafki , które zrobiono ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino
Author: Council of Presidents
Source: http://www.flickr.com
Karafki do wina służą do podawania wina czerwonego. Podejmując decyzję o ich kupnie, pamiętajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na kształt ich dna - obejrzyj różne opcje. Do wina polecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna gwarantuje silniejsze dotlenienie wina i pozwala silniej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina (zobacz: wina bułgarskie) w sklepach jest bardzo szeroki wybór karafek do wody i likierów. W karafkach do wody bez obaw możemy podać także wina białe. Bardzo dużo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeżeli więc serwujemy go w karafce, to musimy przelewać go naprawdę ostrożnie, tak, aby osad pozostał w butelce. Zasady savoir-vivre mówią, że, podając markowy alkohol, oryginalną butelkę ustawiamy na osobnym stoliku. Powinni pamiętać o tym ci, którzy pragną być postrzegani za znawców alkoholu.Karafki do whisky powinny mieć podstawę w kształcie kwadratowym. Można w nich podawać tylko i wyłącznie whisky. Wyjątkowo często sprzedawane są one razem ze szklankami do podawania tego wybitnie męskiego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą charakterystyczną jest grube dno. Sprawdź ofertę:

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do podawania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że serwuje się go z kostkami lodu. Zgodne z tradycją szklanki, w których serwuje się whisky (zobacz: whisky ze szkocji) mają nawet własną nazwę. Nazywa się je mianem Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest różnorodna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy także szklanki o odrobinę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do podawania napoi bez dolewania do nich alkoholu. Cieszą się one bardzo dużą popularnością.