Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Dowiedz się jak dobrać odpowiednie opony samochodowe, dzięki którym bezpiecznie dojedziesz w każde miejsce.

Jeżeli wybierasz się z rodziną w daleką podróż musisz mieć pewność, że Twój pojazd jest sprawny i bez problemu dojedziecie do określonego celu. Zobacz, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby spokojnie wyruszyć w podróż.

Opona do samochodu osobowego
Source: http://www.flickr.com
Przegląd samochodu (www.stacjakontroli.wroclaw.pl/) Przed podróżą koniecznie musisz sprawdzić, czy Twój samochód ma ważny przegląd techniczny. Aktualne badania techniczne są warunkiem, który musi spełnić każdy pojazd, aby był dopuszczony do jakiegokolwiek ruchu. To swoista gwarancja, że samochód jest bezpieczny i sprawny. Jeśli nie posiadasz ważnego przeglądu lub do kolejnego badania zostało Ci niewiele czasu,obowiązkowo udaj się do punktu kontroli pojazdów. Powinieneś to zrobić niezwłocznie. Nie należy wcale doprowadzać do takiej sytuacji, w której Twoje badania techniczne są nieważne. To szalenie niebezpieczne i niezgodne z prawem. W chwili gdy poruszasz się bez ważnego przeglądu, stanowisz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych kierowców.Po co są badania techniczne? Podczas przeglądu fachowiec diagnozuje między innymi stan oświetlenia Twojego pojazdu. (Warto zauważyć, iż diagnosta sprawdza także ustawienie świateł). Oświetlenie musi być sprawne i działać bez problemu. Wyobraź sobie, co by się mogło stać, gdyby nagle, w czasie nocnej podróżny na drodze szybkiego ruchu albo na zwyczajnej drodze, światła Twojego samochodu zgasły i odmówiły posłuszeństwa? Mogłoby dojść do wypadku. Następnymi rzeczami, podlegającymi kontroli są: hamulce, stan amortyzatorów, luzy w elementach zawieszenia.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje należy koniecznie wykorzystać, więc nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Niezmiernie istotną sprawą jest także stan ogumienia samochodu. Diagnosta weryfikuje specjalne wskaźniki świadczące o zużyciu opon (więcej na stronie). Jeżeli opony nie przejdą testu, należy je wymienić.
Jak odnaleźć dobry sklep z oponami?
Jeżeli nasze opony są bardzo zużyte powinniśmy wymienić je na nowe. Ale w jaki sposób znaleźć sprawdzony NetCar sklep z oponami? Najważniejsza rada: w dobrym sklepie znajdziesz wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów. Kupisz tu między innymi opony Kleber (źródło informacji) lub opony Continental. Podczas zakupów nie patrz na koszty. Tutaj najistotniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Z jakiego względu należy zakupić droższe opony, pochodzące od popularnych producentów?
Powód jest prosty. Znane marki ciągle pracują nad jakością swoich produktów. Angażują sprawdzonych inżynierów, by ulepszać swoją ofertę. Ich opony sprawdzają się zazwyczaj nie tylko w przewozie osób, ale ale również w transporcie towarów i materiałów budowlanych. Ponadto używanie sprawdzonych opon wpłynie korzystnie na stan naszego portfela, ponieważ dobre opony zmniejszają zużycie paliwa i elementów konstrukcyjnych samochodu, ale, co jest najważniejsze, zapewnią nam bezpieczeństwo, które jest bezcenne.