Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Najbardziej perspektywiczne kierunki studiów - Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, staje przed ważnym wyborem - który profil nauki wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na kolejne kilka lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku pracy, który w kilku ostatnich latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.
Który kierunek, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Na pewno taki, który da możliwość zdobyć wszechstronne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest turystyka i rekreacja . To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych. Przywołany profil jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i na uczelniach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo podnoszących ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Studenci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak biura podróży, sanatoria i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a także w organach administracji centralnej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainterturystyka (sprawdź propozycje nadwigrami.pl)odjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do nauki języków obcych.Jeżeli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w dziekanacie danej uczelni, a już za miesiąc być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.