Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Za stolicą Podhala nie czeka się z utęsknieniem... póki się stąd nie odjedzie

Sezon zimowy, wiosna, sezon letni, jesień – każda pora roku w Nowym Targu i w pobliżu tego miasta jest inna, każda jest cudowna i każda wabi różnorodnymi urozmaiceniami. W stolicy Podhala nie brakuje wabików architektonicznych z różnych obszarów życia. Hotelowy dom gościnny Nowy Targ, dobrze umiejscowiony, przyjmie gości smaczną góralską kuchnią i góralską życzliwością.
Karkonosze
Author: hr.icio
Source: flickr.com
Zimą, Nowy Targ przyciąga sportowców i kibiców z całej Polski na bieg podhalański.

Jeśli zaabsorbował Cię opublikowany w tym serwisie tekst, śmiało sprawdź dodatkowo towarzyszące informacje (http://www.primaveraspa.pl/wczasy-nad-morzem-z-wyzywieniem/) - one również są warte zainteresowania.

Rok rocznie, w biegu biorą udział zarówno amatorzy jak i zawodowcy, miłośnicy narciarstwa biegowego.

Dodatkową atrakcją uczestnictwa w zawodach jest możliwość podziwiania najładniejszych zakamarków regionu w dorzeczu Dunajca. Dla tych, którzy przedłużają pobyt, by pooddychać świeżym górskim powietrzem, górale przygotowują świetną zabawę – uczestnictwo w kuligu. Odkąd miasto oddało do używania kładkę na potoku Biały Dunajec, zwłaszcza wiosną pokazuje się w tej okolicy spora ilość spacerowiczów. Stąd w zależności od zamiłowań możemy skierować się w kierunku hangarów tutejszego aeroklubu, bądź też zagłębić się w gęstwiny Boru na Czerwonem i oglądać miejscowy rezerwat torfowiska. ukoronowaniem spacerów jest platforma widokowa, z której możemy podziwiać miasto oraz przypatrzeć się obszernej panoramie Tatr.Tatry wiosną przedstawiają się najlepiej. W lecie trasy narciarskie przeobrażają się w raj dla miłośników wycieczek rowerowych. Dla rowerzystów, którzy posiadają trochę więcej wprawy fizycznej wytypowano ścieżki dla rowerzystów biegnące po terenie górzystym, dzięki którym odwiedzimy górzyste zakątki stolicy Podhala. Pedałując po oznaczonych ścieżkach możemy wybrać nieco trudniejszy odcinek i sprawdzić się pokonując trudności dotrzeć na szczyt góry Dział. Z tego szczytu możemy podziwiać widokiem Słowackich Tatr Wysokich, z wszystkimi najistotniejszymi szczytami - Łomnicą, Lodowym i samym Gerlach. A po polskiej stronie zachwycać się widokiem Tatr ze Świnicą i Kasprowym.