Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Co warto kupić w sklepie górskim?

Jeżeli planujesz aktywne wakacje pełne wędrówek i wrażeń, musisz koniecznie przed wyjazdem odwiedzić porządny sklep górski. Co w takim przybytku trzeba zamówić? Po pierwsze, solidne buty – to fundament górskich włóczęg. Bez dobrego obuwia nie można w ogóle wychodzić na niełatwy teren.
Author: KEEN
Należy zakupić specjalną odzież, idealną do noszenia na szlaku. Pamiętaj, że w górach zwykle jest chłodniej niż na nizinach, zatem niezbędna jest szczelna bluza i odpowiednie spodnie. Innym nabytkiem musi być namiot – nie musi być przepastny, ważne, żeby dobrze trzymał ciepło i był mocny. Wiatr w górach może zniszczyć złe namioty.
Karkonosze
Author: hr.icio
Source: flickr.com
Mądrze jest kupić urządzenia do gotowania dań oraz wiele odpowiedniej żywności, takiej jak mięso w puszkach. Dobre odżywianie jest fundamentalne podczas górskich wypraw. Uwaga! Podczas błądzenia w górach nie spożywaj piwa, gdyż jest to niewłaściwe. Na pewno możesz przetrwać parę dni bez tego alkoholu, nie jest w końcu to sok, który da się pić przez cały dzień i przy każdej okazji. Na trasach górskich piechurze mają być zupełnie trzeźwi, żeby respektować podstawowe reguły bezpieczeństwa. Sprawdź: .

Ważne są także inne akcesoria turystyczne polecane spodnie trekkingowe. Lub także np.

Absorbuje Cię tematyka podnoszona w tym tekście? Zobacz oprócz tego również inne pokrewne materiały - po prostu wejdź na stronę.

kompas. Jest on konieczny do właściwego namierzania dróg. Tutaj niezbędne są też porządne mapy – nie zapominaj, że trzeba wziąć ze sobą mapy papierowe, Google Maps w Tatrach raczej funkcjonować nie będzie.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to naciśnij tutaj (https://kasprowicza13.pl/galeria) i przeczytaj tam kolejne fascynujące wątki. Nie ociągaj się!

Porządne mapy najlepiej jest nabyć w punkcie PTTK w którejś z okolicznych miejscowości. O ile lękasz się, że zgubisz szlak podczas wyprawy, mądrze jest wynająć kompetentnego przewodnika, który zna Tatry jak własną kieszeń. Jest to spory wydatek, jednak masz gwarancje, że powrócisz cały i zdrowy z wyprawy oraz poznasz przydatne dane na temat zwiedzanych miejsc.

I to już całość – na podsumowanie podkreślmy, że najważniejszą rzeczą, jaką warto wsadzić do plecaka, jest zdrowy rozsądek. To gwarancja przeżycia na trasie.