Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak zwiedzić świat za nieduże pieniądze?

Podróżujemy coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, odrobina sprytu i zachęcająca promocja tanich linii lotniczych, by kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko wykonalne, ale też proste. Jeśli zwrócimy uwagę na kilka ważnych kwestii, w różne zakątki świata polecimy za niewielkie pieniądze.
Startujący samolot
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze: uwaga

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Warto również zapisać się do newslettera konkretnej linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na zbadanie kilku stron internetowych, by powiększyć szanse na tanie latanie w oczekiwanym kierunku i najkorzystniejszej cenie.

Po drugie: zmniejsz swój bagaż

Możemy sporo zaoszczędzić na kosztach wojaży, jeżeli zminimalizujemy nasz bagaż. Gdy wybieramy się w niedługą podróż, nie musimy brać ze sobą wielu rzeczy i może wystarczyć nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z bagażem podręcznym mogą wydawać się nierealne, jednak to tylko pozory. Bardzo często dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot
Author: Ge.Ne
Source: http://www.flickr.com
Rzeczy które składają się na tę wagę, powinny całkowicie wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż u nas, dlatego nie warto płacić dodatkowych sum za bagaż. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty wyjazdu oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest istotne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastycznośćChcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dostosować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli odnajdziemy bardzo korzystne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, gdyż ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Japonii lub Brazylii.

Zainteresował Cię nasz tekst? Wejdź więc do następnego artykułu i czytaj dalej tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na nabycie biletu w niezłej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy wypraw w weekendy, bo wówczas lata najwięcej osób i cena przeważnie jest wyższa.