Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Najlepsze obuwie górskie we Wrocławiu

Jeśli naszym hobby jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy posiadać dobrze dobrany sprzęt, który zapewni nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Piękne góry
Bo jakże inaczej nazwać wybieranie się w wysokie góry w sportowych trampeczkach, które nie trzymają kostki i nie mają w ogóle przyczepności na kamieniach. Albo, co zwykle widać w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy w takiej sytuacji jeden mokry kamień i wypadek gotowy. W najlepszym razie skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszej sytuacji upadek w przepaść. A jak określić kogoś kto wybiera się w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie wiedząc dokąd prowadzi i jak wrócić? Albo osoby, które idą na spacer do jaskini bez światła, bez kasku i nie myśląc o tym, że trzeba się tam poczołgać i korzystać z łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią czytać oznaczeń szlaku? To nie są bajki i to nie są jednostkowe przypadki. Takich ludzi są tysiące. Jeśli twoją pasją są góry przygotuj się do wyprawy odpowiednio.

Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep górski. Taki, w którym pracują pasjonaci i fachowcy, którzy pomogą dopasować najlepiej sprzęt. Trzeba najpierw odwiedzić parę miejsc, możemy także poczytać opinie w sieci. Nie jest trudno trafić na te strony, wystarczy tylko fraza "dobre buty na ściankę 2012" wpisane w wyszukiwarkę. Gdy już podejmiemy decyzję, gdzie chcemy się zaopatrywać, musimy pomyśleć w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie powinniśmy myśleć o wyprawie w góry. Poniżej podstawowa lista górskiego podróżnika!

Pierwsza rzecz – buty. Dobrze dopasowane, wygodne i wysokiej jakości. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które zakładamy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach stopy często puchną, a obuwie nie powinno nawet w takich sytuacjach uciskać. Oczywiście buty nie mogą być zbyt luźne, bo wtedy mamy gwarantowane skręcenie stawu na pierwszym lepszym kamieniu. Miejmy na uwadze, że nie ma butów do wszystkiego. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy chodzić po lodzie. Jeśli planujemy wędrówki zimowe pamiętajmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. Gdy chcemy wspinać się w lodraki - przejdź do strony - kupmy raki do tego przeznaczone. Turystyczne do wspinaczki nie będą odpowiednie.

Jeśli mamy w planach się wspinać nie zapomnijmy o obuwiu do tego celu.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj? To oczywiście pokrewna problematyka, zatem na pewno sugerowane materiały również są godne zgłębienia.

Tak naprawdę, jeśli mamy buty do wspinaczki nie musimy kupować nowej pary. jeżeli te, które posiadamy są sprawdzone i dobrze czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę sprawdzą się także w skałach. Oczywiście, nikt nam nie broni sprawić sobie kolejną parę. Być może do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko zależy od osobistych preferencji. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Jeśli w wyszukiwarkę wpiszemy hasło "dobre buty na ściankę 2012" na pewno znajdziemy najnowsze propozycje.
Author: Katarzyna Król
Source: buty-turystyczne.pl