Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Czym jest NLP?

Mimo, iż niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy specjalista w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to nadal jest ono dyscypliną elitarną. Czemu? Ponieważ słysząc takie hasła jak: "To jest manipulacja" niewielu spośród nich zainwestowało swój czas i pieniądze, by bardziej zrozumieć techniki NLP. Lecz czyż nie jest tak, że zanim wydamy opinię powinniśmy, najpierw zgłębić zagadnienie? Szczególnie, jeżeli może być na prawdę pomocne.

zadowoleni doradcy
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zbiór sposobów komunikacji zwróconych na tworzenie i modyfikowanie schematów perepcji i myślenia u ludzi. Techniki te mogą być wykorzystywane zarówno w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce. Pojęcie to zostało wymyślone przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby uwidocznić postulowaną zależność między procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy nad umysłem pacjenta pomogło uchronić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i resztą życia na farmaceutykach, pozwalając im poprawnie działać.

Jeśli na opisywany temat masz pytania, to poznaj więcej detali (https://www.artimbo.pl/projektujemy-drewniane-zadaszenie-tarasu-krok-po-kroku,ap14.html) na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj - informacje będą zapewne atrakcyjne.- W psychoterapii, metoddy NLP pozwoliły zastąpić nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania metodą, dzięki której osoby cierpiące na lęki (zobacz również psychoterapia indywidualna) zupełnie się jej pozbywają.

- Techniki tworzenia kontaktu i "incepcji" w rozmowie biznesowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w lojalnych klientów.

- W zawodowym sporcie, trenerzy, którzy spostrzegli, że umysł zawodnika ma wpływ na rezultaty uzyskiwane przez jego ciało, mają największe wyniki.

Najodpowiedniejszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do wielu stron z informacjami na ten temat.