Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Największe atrakcje Zakopanego.

Zakopane zwane przez wiele osób „zimową stolicą Polski”, jest miastem powiatowym w Małopolsce. Jest to druga co do liczby mieszkańców, (zaraz po Nowym Targu) miejscowość na Podhalu. Miasto liczy ok. 28 tys. mieszkańców, i jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich górach.

Zakopane umiejscowione jest u podnóża Tatr, opodal granicy ze Słowacją. To najwyżej umiejscowiony zurbanizowany obszar Polski. Na północy miejscowości znajduje się Gubałówka, natomiast na południu nad miejscowością znajduje się Giewont. Najwyżej położonym punktem jest szczyt Świnicy, ma wysokość 2 301 m nad poziomem morza.

Czy chcesz przeanalizować dodatkowe teksty na prezentowany tu problem? Kliknij zatem ten odnośnik i zobacz więcej porad pod linkiem (https://www.statkiempotrawie.com/galeria) o zbliżonej tematyce.

Zakopane (tutaj) kusi ogromem atrakcji krajoznawczych.
Kuchnia, BB Magnolia Apartments
Author: BB Magnolia Apartments
Source: BB Magnolia Apartments
Duża ilość osób jako początkowy punkt w swej trasie odwiedzania miasta wskazuje skocznię narciarską Wielką Krokiew. Niemal niemożliwym jest aby być w Zakopanem i nie zobaczyć znanej ulicy Krupówki, która jest jednym z najbardziej popularnych deptaków w całej Polsce. Bardzo interesujące są także atrakcje mające związek z kolejkami linowymi na Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę. Najbardziej słynnym polskim szczytem górskim jest Giewont. Wiedzie na niego łatwy szlak z Kasprowego Wierchu, stąd jest bardzo chętnie uczęszczany przez turystów i w sezonie letnim czasami wypada stać w kolejce by dostać się na szczyt. Od strony miasta góra przywodzi na myśl spoczywającego na grzbiecie ze skrzyżowanymi rękoma rycerza. Wedle legendy kiedy Kraj nad Wisłą będzie w niebezpieczeństwie wielki kamienny rycerz wstanie.Możemy wybrać się na spacerek nad Morskie Oko, po Tatrzańskim Parku Narodowym, zimą przyuczyć się jazdy na nartach i wykorzystać wiele możliwych tras zjazdowych. W Zakopanem znajduje się kilka wartych uwagi obiektów kulturowych: Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Muzeum Władysława Hasiora, Muzeum Męczeństwa a także Miejska galeria Sztuki.

Spodobał Cię taki artykuł? W takim razie zobacz jeszcze to, tu również znajdują się tylko świetne informacje (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Malediwy), które na pewno Cię zainteresują.

Ilość urlopowiczów odwiedzających miasto ocenia się na 2 - 3 mln osób rocznie. Jak przygotować się do wyjazdu? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę.
Autor