Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak dopasować niezawodne buty turystyczne na wyjście w góry?

Tatry
Author: hosiawak
Source: www.flickr.com
Nasze wojaże są coraz częstsze i coraz chętniej decydujemy się na przeżycie emocjonującej przygody. Znaczna część ludzi rezygnuje z pełnych przepychu hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ekscytujących sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wspinaczka po skałach. Z jednej strony wspaniała i odkrywcza, z drugiej zaś groźna i dość trudna. Na szczęście nie jesteśmy zdani jedynie na siebie, z pomocą przychodzi nam fachowy sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego stosowaniu możliwe staje się zminimalizowanie opcjonalnego, a nasza przygoda z górami z pewnością będzie niezapomniana.Jednym z najważniejszych elementów, są buty wspinaczkowe . Często wędrując po skałach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną boleśnie obcierać nasze nogi czy przemakać. Nie dobrze dopasowane obuwie, potrafi zrujnować nawet najatrakcyjniejszą wypawę. Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać to, jakie przeznaczenie mają mieć nasze buty.

Do spacerów po łagodnym terenie, najlepszą opcją będą buty niskie, sięgające poniżej kostki. Oprócz lekkich wycieczek można w nich uprawiać wiele innych form aktywności, np.

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć informacje na ten wątek, zatem kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (https://horyzont.net.pl/czy-warto-prosic-o-kontrole-autobusu-przed-wycieczka/) wiadomości, które są Ci konieczne.

nordic walking, jazdę na rowerze, czy bieganie. Takie buty turystyczne są lżejsze od obuwia z wyższą cholewką. Za to, znajdziemy w nich rozwiązania używane w wysokich butach trekkingowych – membranę zapobiegającą przemoknięciu, wyprofilowaną podeszwę gwarantującą stabilność stopy a także specjalne wzmocnienia na palcach oraz pięcie.

Górskie ścieżki ze stromymi podejściami czy też męczące wędrówki po ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe. Cholewka sięga nad kostkę i zapewnia dobrą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia w ostrym terenie. Głęboko profilowana podeszwa zapewnia perfekcyjną przyczepność w terenie, zaś wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę.

Profesjonalny sklep, w którym znajdziemy buty turystyczne i sprzęt górski, to np. Berghaus (zobacz szczegóły). Na zakupy takiego obuwia, najlepiej wybrać się pod koniec dnia. Stopy zmęczone chodzeniem są trochę bardziej spuchnięte niż rano i mają rozmiar zbliżony do nogi po całodziennej wędrówce po szlaku. W wyborze właściwego modelu dostosowanego do naszych potrzeb, z pewnością pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca. Aby znaleźć sklep z obuwiem do wspinaczki w naszym mieście, wpiszmy w wyszukiwarkę szukane słowa, np. „sklep sportowy Wrocław” .