Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować terrarium dla żółwia? O jakich zasadach powinniśmy pamiętać?

Żółwie to niezwykle ciekawe istoty, jakie są proste w hodowli. Niekonieczna będzie żadna interakcja z żółwiem, więc nie musimy z nimi bawić czy stosować jakichś specjalnych zabiegów.
Żółwie jednakże jak wszystkie istoty żywe mają pewne wymagania, a najważniejsze odnoszą się do uporządkowania jego domu, czyli terrarium.


Z początku należy się upewnić, że terrarium dla żółwia (terrarium dla żółwia ) jest odpowiednio duże. Zasada jest bowiem taka, że docelowe terrarium musi mieć pojemność plus minus 200 litrów, z każdy kolejnym żółwiem wielkość zwiększa się o 100 litrów. Prosto więc obliczyć, iż jak mamy na przykład dwa osobniki to akwarium musi mieć 300 litrów pojemności.


Najbardziej optymalny Wybór to gotowe akwaria przystosowane dla żółwi. Mają one wyspę oraz podest, po którym żółw będzie w stanie swobodnie oraz z łatwością wyjść z wody. Koniecznie jednakże należy sprawdzić, czy na tak przygotowanej wyspie pomieszczą się wszystkie żółwie, jakie posiadamy w akwarium. Te przygotowane już do hodowli żółwi terraria zapewnia profesjonalny sklep terrarystyczny (sklep z asortymentem terrastycznym). Możemy tam kupić poza tym sporo innych przydatnych akcesoriów.


dziecko, kot
Author: Hsu Chi-Wen
Source: http://www.flickr.com


Do terrarium koniecznie trzeba zakupić filtr, ponieważ żółw o wiele bardziej aniżeli rybki brudzi.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79), który na pewno Cię zainteresuje. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to już teraz! Z pewnością nie będziesz żałować.

Potrzebuje więc filtra być może nawet i dwa razy mocniejszego i efektywniejszego. Najmocniej zalecane będą kubełkowe filtry, które należy oczyszczać razem z całym akwarium przynajmniej raz na sześć miesięcy.
Nie do końca dobre zaś są kaskadowe filtry, ponieważ będą one zbyt mało efektywne. Zawsze zakupmy najlepszy sprzęt, ponieważ będzie on gwarantem, iż zachowamy czystość, a co najważniejsze nasz żółw będzie całkowicie radosny.