Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Książki w formie audiobooków ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym

Ważnym przejawem życia człowieka jest jego hobby. Słowem, to co robi poza swoim powinnościami zawodowymi czy codziennymi. Formy spędzania wolnego czasu na pewno są mocno zindywidualizowane.

Niektórzy z nas wolą aktywnie spędzać czas na przykład pielęgnując działkę, inni ludzie z kolei preferują rower czy też siłownię, co niektórzy wolą bardziej bierne zajęcia np. słuchanie muzyki, czytanie itp.

audiobook na iphonie
Author: athriftymrs.com
Source: http://www.flickr.com
Podobnie jest z ludźmi z dysfunkcją. Coraz więcej osób z niepełnosprawnością pracuje. Osoby te robią wszystko aby prowadzić jak najbardziej zbliżone do normalnego życie we wszystkich przejawach. Tyczy to także czasu wolnego od obowiązków.

Czy prezentowany materiał Cię zafascynował? W takim wypadku zobacz inny pełny wpis, który także ma interesujące materiały.

Powstrzymują ludzi z niepełnosprawnościami tylko ich możliwości fizyczne i psychiczne.

Do niedawna bardzo trudno było połączyć aktywne i bierne formy wypoczynku. Współczesna technologia pozwala nam jednocześnie uprawiać ogród i słuchać na przykład książki z rodzaju literatury faktu w formie audiobooka (więcej info tu: wygodne audiobooki historia i literatura faktu).

audiobook
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com
W przypadku osób niepełnosprawnych ważny jest też fakt, iż często taka forma kontaktu z literaturą może stać się jedyną możliwą formą (lub też bogatszą niż do tej pory dostępne). Przykładem tejże okoliczności jest porównanie wydawnictw brajlowskich i audiobooków. Porównanie to wychodzi zdecydowanie na niekorzyść literatury wydań brajlowskich. O ile lektury szkolne w w wydaniach brajlowskich oraz dział lektury szkolne audiobooki możemy uznać za możliwe do porównania, to w przypadku innych działów nawet najmniejszej księgarni mającej w ofercie audiobooki, nawet nie ma się co brać do porównywania, mogłoby się to zakończyć depresją dla czytelnika brajlowskich książek.

Osoba niepełnosprawna nie ma konieczności nawet wychodzić z domu by dostać interesującą książkę co ma ogromne znaczenie dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wystarczy napisać w Google adres dowolnej księgarni internetowej lub wydawnictwa, a już można przebierać w bogatej ofercie - np.: literatura dla młodzieży na audiobooku. W finale listonosz lub kurier z uśmiechem dostarczy nam perełki z działu lektury szkolne audiobooki: „Trylogia” Henryka Sienkiewicza w interpretacji Borysa Szyca czy „Hobbita” albo też hit działu literatura młodzieżowa audiobooki z serii „Przygody Mikołajka” .

Rzecz jasna dorosły miłośnik dobrej książki wyszuka coś dla siebie także w działach: historia i literatura faktu audiobooki czy na przykład literatura obcojęzyczna audiobooki.