Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Techniki motywacyjne

Motywacja to to, czego każda osoba potrzebuje w każdej chwili życia. Motywacja jest konieczna by wstać z łóżka bladym świtem, żeby codziennie spędzić 8 godzin w pracy (nawet, jeżeli za nią przepadamy)lub żeby zakończyć studia z dobrym co najmniej wynikiem.


Podobnie jest z każdą inną częścią życia. Nawet na imprezę ze znajomymi trudno jest iść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (choć w tej kwestii nie jest o to trudno).

Oczywiście działa to w obie strony: może nas zarówno entuzjazmować, jak i demobilizować do podejmowania wyzwań, ponieważ, na przykład, czujemy ogromną pokusę na oglądanie telewizji lub wegetowania przed komputerem. Oczywiście spadek mobilizacji do działania jest rzeczą całkowicie naturalną dla każdego z nas, niezależnie od wieku czy zawodu. Zwycięstwem jest nie to, by problem wykluczyć, ponieważ to nie jest możliwe, ale aby nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tej chwili wielu zapyta: „Ale w jaki sposób to osiągnąć?”. Kluczem do pokonywania naszych wad jest odpowiednie nastawienie oraz mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one na celu pomóc nam odnaleźć naszą ścieżkę w życiu oraz wspierać nas, abyśmy z niej nie zeszli, nie dawali za wygraną.

Spójrz nie jedynie na nasz wpis, ale również na komentarze z www (https://13tattoo.pl/). Może niektóre zainspirują Cię na tyle, że będziesz chciał stworzyć własną opinię.

Tak więc pierwszą, najistotniejszą czynnością, którą trzeba zrobić, jest zdefiniowanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co zamierzamy posiadać, kim być. Niezwykle istotne jest, abyśmy dokładnie zdawali sobie sprawę z jakiego powodu robimy to, co robimy? Należy to precyzyjnie nazwać i przypominać sobie o tym w chwilach zwątpienia. Ze względu na to, że dobrze jest mieć wsparcie, należy też kogoś wtajemniczyć w nasze postanowienia. Czymś, co nie daje nam możliwości wypchnięcia poza czołówkę priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, z tego powodu warto codziennie poświęcić kilka minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Można również otaczać się sentencjami osób, które osiągnęły to, czego my pragniemy oraz czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to odpowiednio wpływa na podejście- skoro komuś się udało, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Persony, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, posiadają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Najczęściej są to duchy bardzo niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast kiedy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, osoby takie tracą entuzjazm i zainteresowanie kwestią. W tym przypadku najlepiej jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na małe cząstki. Dzięki temu efekty będą szybciej zauważane, a my będziemy mieli poczucie, iż idziemy do przodu.


To tylko wybrane spośród sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na wysokim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, odnajdziemy linki do dużej ilości portali, które pomogą nam opracować swój własny system motywujący, który będzie najlepiej odpowiadał naszym osobistym potrzebom.