Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Poradnik - jakie zwierzę kupić dziecku

Wielu rodziców rozważa, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy mądrze jest kupić dziecku zwierzątko? Jakie są wady a jakie zalety takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z zadbaniem o pupila. Po prostu marzy, by podobnie jak znajomi z ulicy mieć też zwierzątko i móc się z nim bawić. Zanim podejmiemy decyzję o kupnie zwierzęcia, polecane jest przeprowadzić stosowną rozmowę z dzieckiem. Głównie trzeba uzmysłowić mu, że to przede wszystkim obowiązek. Samo użycie słowa obowiązek jest zbyt ogólne, dlatego trzeba dokładnie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Następną ważną rzeczą, którą trzeba wyjaśnić dziecku jest fakt, że zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta także odczuwają ból.

Który zwierzak najlepszy?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Każdy ma swoje dobre i złe strony. Przy kupnie psa dojdzie konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Andrzej, obsługujący w sklepie opti24. Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne czyszczenie akwarium, ale na pewno będzie zjawiskowo wyglądać. Wyszukajmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można mieć nie tylko rybki, ale żółwia. Jest wiele odmian, różniące się wyglądem.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę niezwykle przydatnego, sprawdź treść (https://swinoujscie-apartamenty.com/dla-wlascicieli) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Zazwyczaj do ich hodowli wystarczą takie akwaria proste.Z innych dobrych zwierząt mamy ptaki takie jak papugo. Gdy szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to dobrym wyborem będą świnki morskie. Zwierzę z jednej strony to problem. Są to mniejsze lub większe wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to najlepsza okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.


Author: S.S.
Source: http://www.opti24.pl/