Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakacje tuż tuż, hotel zabukowany, lecz czy zabezpieczyłeś swój dom?

Sprawa zabezpieczenia domu przed włamywaczami nie dotyczy oczywiście jedynie wakacji, jednakże bez wątpienia ten okres to czas, gdy tym bardziej należy zatroszczyć się o to, by w czasie leżenia na plaży nie myśleć, czy aby ktoś nie rabuje nam połowy sprzętów.


Jeżeli jeszcze nie macie należycie zabezpieczonego domu to ostatni moment, by się za to wziąć. Nawet najporządniejsze drzwi da się wyłamać, dlatego może czas na monitoring domu? Rzecz jasna rozmaitego rodzaju alarmy (instalacje alarmowe gdańsk) do użytku domowego można zakupić już za kilkanaście złotych w marketach budowlanych, sklepach z elektroniką, również w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zazwyczaj z czujników ruchu, w tym wypadku alarmy są aktywowane przy próbie włamania, następnie posiadacz jest informowany o tym fakcie SMS-em lub telefonicznie. Naturalnie, kiedy planujesz wyjazd musisz i tak wyznaczyć osobę, która w przypadku włamania zareaguje.
Kiedy musisz jednak całość przekazać w ręce fachowców, warto znaleźć firmę, jaka globalnie zajmie się ochroną domu, doczytaj . Zamontowanie czujników podczerwieni odpowiadających na ruch oraz magnetycznych, jakich wzbudzenie spowoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu zapowiada interwencję pracowników ochrony. Gdy z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, rzecz jasna alarm może być wyłączony przy pomocy specjalnego kodu znanego tylko mieszkańcom i tym, którym go udostępnimy.


System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy - ten drugi jest bardziej niezawodny, lecz wymaga zamontowania kabli pod tynkiem, musimy się liczyć z koniecznością zrobienia drobnego remontu przy okazji montażu.

Następna sprawa to zdalny monitoring domu wizyjny. Po odebraniu sygnału alarmowego nawiązane jest łącze wizyjne.

Przechodząc do sedna sprawy - ta proponowana strona www prezentuje trochę odmienny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało przedstawione w artykule, który w tym momencie czytasz.

Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu da się zdalnie wskazać, jaki jest powód alarmu i w ten sposób zredukować niepotrzebne wyjazdy grup interwencyjnych - -> sprawdź. Kiedy w domu faktycznie znajduje się intruz, patrol dzięki kamerom będzie wiedział, w którym pomieszczeniu właśnie należy go się spodziewać.
Kamera ip powinna być dobrej jakości, spełniać określone wymagania i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu domu, bo nalot złodziei może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.