Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Audiobook czy tekst?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Przerażające nieco stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja udaremnia rozleniwia nasze umysły. Wszystko jest podane na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.
Książka nie zawsze jest rozrywką lekką i przyjemną. Potrzebuje choćby szczątkowej wyobraźni. Zdarzenia opowiedziane za pomoc małych znaczków, musimy ożywić dopiero naszym umysłem. Och, tak łatwo jest włączyć telewizor, w którym słowo zastąpione jest w znacznej mierze obrazem, a wyobraźnia może być w stanie spoczynku. Zwróćmy jednak uwagę na osoby w podeszłym wieku. Dostrzeżemy zdecydowane różnice w kondycji mózgu między tymi, którzy spędzają całe dnie przed telewizorem a tymi, którzy wybierają lekturę. Alternatywą dla książek są audiobooki przy których nie tyle zmysł dotyku i wzroku jest wymagana podzielność uwagi.

Zaprezentowany zagadnienie przygotowaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać - przejdź do strony teoria ograniczeń !

Nie musimy posiadać dobrego światła, okularów oraz wolnych dłoni doprzewracania kartek – audiobooki przenoszą nas w krainę dźwięku. I na dźwięku musi skupiać się nasza uwaga. Jazda samochodem w godzinach szczytu, jazda na rowerze, sprzątanie – w każdej z tych sytuacji audiobook przyjemnie umili nam czas. Jeśli poza nagraniem interpretacji książki w wykonaniu lektora, interesują nas również dźwięki otoczenia i muzyka, wybierzmy słuchowiska. Dobrze opracowane słuchowisko ( Słuchowiska) zafascynuje nas klimatem i wciągnie tak samo mocno, co książka.Mimo iż „książka mówiona” nigdy nie będzie w stanie zastąpić papierowej książki, stanowi ciekawą propozycję, szczególnie dla osób zapracowanych oraz posiadających problem ze znalezieniem wolnego czasu na tradycyjną książkę.