Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować się do wyjazdu na stok?

Zanim postawimy w obecnym roku po raz pierwszy ślizgi na SPAdku powinniśmy się do tego odpowiednio przyszykować. Sprzętowo, mentalnie ale również fizycznie.


Wydolność fizyczna narciarza ma kluczowy wpływ na poziom bezpieczeństwa.


stok narciarski we włoskich Alpach
Author: gakusei 88
Source: http://www.flickr.com


Osoba, jaka nie jest wystarczająco przygotowana do sezonu narciarskiego stwarza zagrożenie nie jedynie dla własnego zdrowia, ale także pośrednio dla pozostałych narciarzy, co wydaje się bezsprzeczne. Narciarz o małej wydolności prędzej ulega zmęczeniu, stąd takie bezpośrednie przełożenie tężyzny na poziom bezpieczeństwa.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej rehabilitacja prądy przeciwwskazania na prezentowany wątek - informacje okażą się na pewno niesamowicie fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Powstaje więc pytanie, jak osoby na co dzień niewiele aktywne powinny przygotować się do narciarskiego sezonu a także co powinny robić w czasie jego trwania, ażeby uprawianie narciarstwa było dla nich nie wyłącznie przyjemne, ale również bardziej bezpieczne? Jednostki, które z rozmaitych powodów wiodą sedenteryjny tryb życia, muszą bezwzględnie zwiększyć poziom aktywności fizycznej już w czasie jesiennym. Dla bardziej „leniwych” praktykantów sportów śnieżnych zaproponować możemy stosowanie się do znanej zasady: „3 x 30 x 130”, co znaczy, iż powinno się realizować wysiłki fizyczne choć trzy razy w tygodniu, po minimum 30 minut, z intensywnością, jaka powoduje podniesienie częstości skurczów serca do około 130 sk./min. Najlepiej więc stosować wysiłki o tlenowym charakterze, a więc pracę o stałej intensywności. Może być to np. trucht, jazda na rowerze, jazda na wrotkach, pływanie etc.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu opisywanego tu wpisu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.dryg.pl/oferty?categories=10), która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Jeżeli idzie o narty Włochy więcej w serwisie są świetnym wyborem.
Na około 7 dób przed zamierzanym wyjazdem można wykonać serię intensywnych ćwiczeń fizycznych opartych na skurczach ekscentrycznych, a więc takich, które charakteryzują się przyrostem naprężenia jak też długości mięśni kończyn dolnych. Osobom debiutantom rekomenduję narty z instruktorem - instruktorzy narciarscy.