Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Idealne nakrycie do stołu – która zastawa będzie najmodniejsza?

Niejedna pani domu marzy by zachwycić swoich gości. Można to zrobić na kilka sposobów – przykładem jest wybranie perfekcyjnej zastawy stołowej.


Wszystko ma swoje trendy, nawet talerze, miski oraz zestaw noży.


sklepy oferują nam mnóstwo wzorów i form – nic zatem dziwnego, że nierzadko mamy problem, co kupić. Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się na przykład talerze . Takie talerze są bardzo oryginalne oraz znakomicie prezentują się na stole, zwłaszcza obok gustownych elementów.


pediatra
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Tak naprawdę talerze, szczególnie te obiadowe, to bardzo istotny składnik stołowej zastawy. Pełni on kilka funkcji.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe artykuły - kliknij w link ortodonta.

Talerze sprawiają, że korzysta nam się z nich wygodnie lub też nie. Właśnie one są odpowiedzialne za wizualny odbiór całego zastawy. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą też wpływać na to ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym mniejsza ilość posiłku się na nim zmieści. Powinno się również zwracać uwagę na tworzywo, z którego talerze zostały wyprodukowane. Im będzie grubszy, tym dłużej będzie można użytkować taką elegancką zastawą.


Kształt to nie wyłączny element, na który należy zwracać uwagę w czasie wyboru nakrycia. Liczy się także kolor – nierzadko to on stanowi o naszym samopoczuciu przy jedzeniu oraz apetycie. Białej barwy talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to również tyczy się odcienia czarnego. Tego typu kolory pasują do wszystkiego, można ich używać w czasie tradycyjnego obiadu, ale także w czasie istotnej i luksusowej kolacji. Coraz częściej jednak gospodynie wybierają inne barwy, aby dodać swojej kuchni nieco więcej barw.


Jeśli chodzi o tworzywo, najlepiej kupować talerze wykonane z ceramiki bądź szkła. To w największym stopniu eleganckie talerze, są także niewrażliwe na zniszczenia oraz zadrapania. Oferowane są również zastawy wyprodukowane z materiałów sztucznych, jednak nie wywołują one tak dobrego wrażenia jak ceramiczne.


Do zastawy dobierz także pasujący zestaw noży,więcej porad tutaj aby uzupełnić całość.


Talerze, szczególnie te eleganckie, to czasem dość drogi wydatek. Opłaca się jednak posiadać przynajmniej jeden droższy komplet stołowej zastawy, aby być gotowym na wszelkie niespodziewane okazje.