Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Budki dla ptaków

Wrony, jemiołuszki, kosy czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich rodzin.

Zima-niełatwy okresKarmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Zima to trudny okres na ptaków, szczególnie gatunków miastowych– niskie temperatury i utrudniony dostęp do pokarmu sprawiają, że wzrasta pomiędzy rodzajami ptaków czy w obrębie gromad walka. W konsekwencji doprowadzić może to do zaciętej rywalizacji Z powodu której młode osobniki umierają. Kluczowe w tym czasie jest karmienie ptaków, wywieszanie smakołyków w postaci ziaren albo słoniny pozwoli przetrwać ten zimowy czas. Idealnym rozwiązaniem będą karmniki dla ptaków, można je wystawić na drzewie lub ustawić na tarasie - 12 .

Dbajmy o ptasie oazy

O tym, jak ważne są lasy i drzewa (zobacz profesjonalne wycinanie drzew) dla ptaków wiadomo od najmłodszych lat. Degradowanie roślinności a także łamanie drzew zaburza ich nisze ekologiczną, aby temu zapobiec musimy dbać o zapewnienie im schronienia zawieszając domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą miały miejsce do rozrodu. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są niszczone przez pozbawionych sumienia ludzi czy większe ssaki. Budki takie można zrobić samemu wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie potrzebujemy do ich wykonania dużych umiejętności czy środków finansowych. Miejskie ptaki

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Rodzaje ptaków żyjące w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miastowi kuzyni. Postęp cywilizacji i komunikacji nie sprzyja ich egzystencji. Gatunki miastowe np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery oraz zatruwanie szkodliwymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku niszczymy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najłatwiejszą formą pomocy - Ceneo.