Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Egzotyczne istoty są w stanie ożywić wnętrze twojego mieszkania

Jedną z wielu propozycji zwierzaków osobliwych naszego sklepu jest żółw stepowy. Żółw stepowy to rasa zwierzaka z podrzędu żółwi skrytoszyjnych z rodziny żółwi kontynentalnych . Skorupa żółwia stepowego posiada kształt owalny . Jest koloru oliwkowozielonego z ciemnymi plamami na każdej tarczce. Żółwie te posiadają ciemne łapy , gdzieniegdzie żółtawe . Cechą osobniczą jest obecność czterech paznokci na czterech łapach . Dorosłe osobniki osiągają wielkość od 15 do 23 cm, przy czym samice są większe od samców .
kameleon w terrrarium
Author: Miroslav Vajdic
Source: http://www.flickr.com
Gabaryty te osiągają najwcześniej około 20 roku życia. Żółwie stepowe żyją na pustych , wyschłych , skalistych i zarośniętych zaroślami terenach prerii środkowoazjatyckich. W jamach , w których drzemią , zimują i odpoczywają , panuje względnie wysoka parność . Żółwie stepowe kiedyś były postrzegane za zwierzaki wszystkożerne z przewagą pokarmu roślinnego w diecie ; nowsze badania wykazują jednak , że są one ściśle roślinożerne . Odżywiają się okresowo osiągalną florą , ale wystrzegają się trawy . Z przyjściem wiosny , pożywienie robi się mniej wilgotne . Jedzenie dziko żyjących żółwi stepowych jest obfita w błonnik , ale niebogata w proteiny . Oprócztego jest ona zmienna i zależna od sezonu. Żółwie stepowe są aktywne głównie wiosną, po okresie zimowego snu . Wtedy zaczynają poszukiwanie partnera do godów. Zazwyczaj żółwie stepowe wchodzą w letnią hipnozę i bardzo często przeradza się w sen zimowy , zaczynający się z przyjściem zimnych jesiennych dni .W okresach deszczowych , kiedy gleba bywa miękka , żółw stepowy wykopuje nory dochodzące do 2 metrów odległości , które są zamknięte większym pomieszczeniem , gdzie może się swobodnie obrócić . Nory służą im za miejsce snu ale też letniego i zimowego spoczynku . czasami bywa , że jedną norę zamieszkuje jednocześnie parę osobników . Żółwie stepowe osiągają dojrzałość seksualną w wieku 3-5 lat.

Jeżeli spodobał Ci się analizowany artykuł, kliknij ten odnośnik - z pewnością także warto zobaczyć tutaj (http://sklep.acana.com.pl/) kolejny ciekawy post!

Około maja lub czerwcu samica składa 2-6 jaj (przeważnie 3) , z których to, po czasie trwającej 80-110 dni inkubacji wykluwają się młode żółwiątka . Żółw stepowy powinien mieć duże , odpowiednio urządzone terrarium . Cena żółwia stepowego zawiera się w przedziale od 250 do 400zł za sztukę .