Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakacje – gdzie w tym roku spędzić coroczny urlop?

Coraz bliżej wakacje. Już na pewno w tej chwili duża grupa osób planuje swoje letnie wojaże. Dla tych, którzy nie są w stanie podjąć szybciej decyzji dostępne są dwie, zróżnicowane propozycje: Peru oraz Ziemia Święta.
Ziemia Święta, a zwłaszcza Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego śni wiele osób. Nic więc dziwnego, że wycieczka do Ziemi Świętej znajduje się w ofercie większości działających na terenie Polski biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla znacznej części osób, które się na nią zdecydowały jest bardzo dużym przeżyciem o charakterze emocjonalnym- . W zdecydowanej większoizrael (odwiedź nas)soby biorące udział w takiej wycieczce odwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat przyszedł na świat, mieszkał, prowadził działalność apostolską i został ukrzyżowany Jezus Chrystus.

Sprawdź, co znajduje się w tym serwisie (https://www.entrevilles.pl/) - to też dotyczy tej samej problematyki, więc zapewne również Cię zainteresuje!

W programie każdej wycieczki do Ziemi Świętej umieszczone jest więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale również dolina rzeki Jordan oraz Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem szczególnym nie tylko dla chrześcijan, ale także dla wyznawców islamu i judaizmu. Nie zdziwmy się więc, jeżeli naszymi sąsiadami okażą się wyznawcy jednej z wielkich religii.


Machu Picchu
Author: Ryan Somma
Source: http://www.flickr.com
Zupełnie inne atrakcje czekają , którzy zdecydowali się wypoczywać w Peru. Znajdują się tam ośnieżone szczyty Andów, amazońska dżungla, pozostałości wielkiego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru głównym powodem wyjazdu jest pragnienie zwiedzenia legendarnego miasta Inków - Machu Picchu. Wyjazd do Peru najrozsądniej jest zaplanować pomiędzy czerwcem a wrześniem, szczególnie jeśli celem wyjazdu jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeżeli chcesz przeczytać więcej zajrzyj . Ten cieszący się wśród turystów popularnością szlak liczy sobie ponad czterdzieści kilometrów, na jego pokonanie potrzeba aż dni. Szlak dobiega końca w Machu Picchu. To historyczne miasto położone jest na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie zostało zdobyte przez Hiszpanów. To z tego powodu przetrwało aż do dzisiaj. Miejscem, które należy koniecznie odwiedzić jest także jezioro Titicaca , które leży na granicy Peru oraz Boliwii. Miłośnicy raftingu bez najmniejszych wątpliwości z entuzjazmem wybiorą się do kanionu Colca. Jest on nieporównywalnie większy od znajdującego się w USA Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Wyraźnie ułatwia to proces wyjazdu oraz sprawia, że na wycieczkę do Peru decyduje się więcej osób.