Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jaki kierunek studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, staje przed istotnym wyborem - jaki profil nauki wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale także na następującą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w minionych sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.
Który kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Z pewnością taki, który pozwoli uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnorodnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych . Wspomniany profil jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo rozszerzających ich zdolności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak biura podróży, ośrodki spa i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (http://varsovia.edu.pl/kontakt/) też zawiera równie ważne informacje - nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do przyswajania języków obcych.Jeżeli zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w biurze rekrutacyjnym danej uczelni, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.