Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Przydatne wieści o pierwszych eksperymentach rocka

Kiedyś, by posłuchać ulubionej muzyki trzeba było niekiedy latami wypatrywać wytęsknionej płyty winylowej. Muzyki nie można było kupować w Internecie, natomiast sprowadzanie spoza Polski było bardzo kłopotliwe. Duża liczba osób nie miała więcej niż kilkadziesiąt płyt w domu. Obecnie jest inaczej. Utwory są swobodnie osiągalne na serwisach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika jedno kliknięcie.

Nie tylko nowa muzyka wydaje się być obecnie bez trudu osiągalna. Można również zgłębiać niezmierzone krainy klasycznego rock&rolla. Takiego typu grupy jak the Who, bądź Pink Floyd ciągle mają wiele do zaoferowania współczesnemu słuchaczowi (kliknij). Jeszcze dzisiaj wiele artystów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zalicza się do faworytów niejednego nastolatka.

rock&roll
Author: Mackenzie Brunson
Source: http://www.flickr.com
Cała przygoda z rock&rollem jako formą muzyczną nie będącą jedynie zapychaczem programów radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu. To w tym mieście czwórka młodocianych grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po tanich lokalach za niewielkie wynagrodzenie. Minęło ledwo kilka lat, a the Beatles odnieśli międzykontynentalną sławę, a na dodatek odcisnęli trwałe piętno na kartach dziejów muzyki. Ich kariera rozpoczynała się od hitów, których odbiorcami mogły być wyłącznie wrzeszczące nastoletnie Brytyjki.

Poszukujesz interesujących informacji na przedstawiany temat? Zapewne po przejściu na stronę www (http://www.magazynauto.pl/testy/porownanie-3-aut-miejskich-nowa-skoda-fabia-kontra-peugeot-208-i-volkswagen-polo,aid,1832) odnajdziesz takie wiadomości, które będą dla Ciebie atrakcyjne.

„Love me Do” oraz wiele innych były prostymi przebojami trafiającymi bezpośrednio do ich serc. Wkrótce potem jednak Bitelsi zaczęli eksperymentować z kompozycją muzyczną i technologiami nagrań. W taki sposób stworzono takie wydawnictwa, jak słynna „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z której to kompozycje inspirują do dzisiaj rozmaitych twórców z całego świata. Podobno w swoim czasie byli popularniejsi, niż Jezus chrystus, bez wątpliwości zaś stworzyli dużo tak innowacyjnej, co i pięknej muzyki brzmiącej w głośnikach wielu osób do dziś.

Eksperymenty w rocku w latach 60 i 70 nie poprzestały na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który to niemalże całkiem zrezygnował z tworzenia hitów na rzecz estetyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie stracili przy tym silnej emocjonalności płynącej z ich płyt. Zespół po odejściu pierwszego lidera, chorego na schizofrenię Syda Barretta coraz wnikliwiej badał możliwości narracji muzycznej jakie dostarczają nie jedynie typowe instrumentarium rockowe, ale i syntezatory i efekty nałożone w studio. Na albumie Dark Side of the Moon oprócz wielu eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli mnóstwo głębokich treści filozoficznych na poziome wcześniej dostępnym jedynie literaturze pięknej.

Czas, czy natura człowieka i jego wyobcowanie to tematy przewodnie albumu. TwórczośćTwórczość tego wybitnego angielskiego zespołu jest nieprzemijająca i każdy powinien go poznać, tak samo jak z resztą the Beatles .