Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Co Nasi rodacy widzą w polityce

Polska to szczególny kraj, w którym w każdym kącie debatuje się o scenie politycznej. Spory na te tematy kończą dowolną mocno zakrapianą uroczystość w gronie rodzinnym. Uwielbiamy ze sobą walczyć o indywidualne przekonania polityczne. Mało tego, jeszcze większą przyjemność sprawia nam pokazywanie błędów drugiej stronie. Ale nasze animozje to nie ostatni powód, dla którego lubimy politykę.


stare ksiązki
Author: christopher_brown
Source: http://www.flickr.com
Nic nie łączy tak mocno, jak ten sam wróg. Dlatego polityka to idealny temat na zastępstwo. Jeżeli zastanawiamy się w jaki sposób podtrzymywać spotkanie, trzeba tylko obrzucić jakiegoś polityka błotem i bez wątpienia nasz rozmówca na to zareaguje. Wspólne biadolenie to jeden z naszych sportów narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co można ponarzekać w większym gronie.

Stąd też tak wielką popularnością cieszą się w Polsce wszelkiego typu programy publicystyczne oraz debaty polityczne. Z ogromnymi wypiekami oczekujemy, kiedy któryś z gości w studio nie wytrzyma ciśnienia i pierwszy złamie zasady kultury.

Chwytamy też często po publikacje polityczne. Odczuwamy wewnętrzną potrzebę nie tylko bycia na czasie ze wszystkimi sprawami, ale również chcemy wypracować sobie osobiste zdanie na zapalne tematy. Najlepiej uczynić to po lekturze kilku lektur. A ponieważ nasi dziennikarze mają o czym pisać, tego typu książki czyta się czasami jak dobrą sensację.

grzbiety książek na półce
Author: irondsd
Source: http://www.flickr.com
W tym obszarze zabłysły nam nawet wielkie gwiazdy. Bardzo poczytnym publicystą, przedstawiającym scenę polityczną naszej ojczyzny, jest z pewnością Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” bił rekordy czytelnictwa. Wprawdzie były także niepochlebne opinie, ale musimy nadmienić, że tą publikacją , znany dziennikarz zasiał ferment w narodzie. Kolejne jego wydawnictwa nie były już takim sukcesem jak debiut.

Trzeba jedynie dodać, że w naszej historii doczekaliśmy się mnóstwa mądrych pisarzy politycznych, którzy swoimi dziełami chcieli odmienić oblicze naszego kraju. Polityka zawsze będzie nas pociągać. I nie przestaniemy na jej temat pisać ani spierać się.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie przydatny, sprawdź źródło a przeczytasz tam dodatkowe wiadomości. One również na pewno okażą się dla Ciebie wartościowe.

Byłoby jednak cudownie, gdyby z tych rozważań wykluło się coś pięknego.