Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wolisz czytać książki na komputerze?

XX wiek kojarzy nam się z ogromnym postępem technologicznym naszej cywilizacji. Technika tak bardzo zmieniła nasze życie, że nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Bo kto wyobraża sobie dzisiaj życie bez lodówki, pralki czy telefonu komórkowego? A co by się stało gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny jednak wcale nie zwalnia a wręcz przeciwnie - cały czas przyspiesza. XXI wiek to era komputerów i internetu. Symbolem zmian zachodzących na świecie mogą być coraz bardziej popularne książki elektroniczne czyli ebooki.

Interesującą formą literatury są książki audio, które skierowane są głównie dla dzieci nie potrafiących jeszcze czytać, niewidomych oraz ludzi wybitnie leniwych. Ten typ lektury jest na pewno wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu czytać tekst.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to odwiedź www (https://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) a tam czekają na Ciebie wiadomości warte uwagi. Sprawdź je - będziesz niezwykle zadowolony.

Lektorzy czytający takie książki są najczęściej profesjonalistami dobrze wykonującymi swój zawód, jednak nie każdemu musi pasować ich sposób narracji...


W formie książek audio wydawane są często bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi czytać to może to być dobry sposób do zachęcenia jej do nauki czytania. Ta forma przekazu na pewno jest lepsza dla dziecka od telewizji, ponieważ lepiej działa na wyobraźnię. Rodzice często sadzający swoje skarby przed ekranem telewizora powinni się zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i potencjalnej krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można włączyć audiobooka, albo jeśli nie mamy - laptopa (w tym miejscu dowiesz się więcej: Laptopy Apple). Oczywiście ekran możemy zamknąć.

Dla starszych maluchów powstały streszczenia lektur. Chyba każdy pamięta niezbyt ciekawe „klasyki” do czytania których przymuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać pomocne. Pamiętajmy jednak, że w streszczeniu nie ma wszystkiego co znajdziemy w książce i opierając się tylko na ,streszczeniach możemy zarobić tzw. banię...

W wersji elektronicznej kupimy ,również wiele książek dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w internecie znajdziesz wiele pozycji omawiających tą kwestię.

Nie masz ochoty przerwać czytania ciekawego tematu na tym wpisie? Więc zachęcamy do następnych - naciśnij ten link (http://varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/) i wejdź na podobną witrynę.

Na komputerze możesz także oglądać wzory pism urzędowych. Wybór jest tu ogromny!

W formie cyfrowej możemy też kupić wzór pozwu rozwodowego i to w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów. Jeśli wyraz alimenty przyprawia Cię o gęsią skórkę, to koniecznie zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu...

Do czytanie b-booków nie jest niezbędny czytnik e-booków. Równie skutecznie, możemy odpalić elektroniczną książkę na ekranie tabletu (Tablety marki Apple). Trzeba tylko zainstalować odpowiednie aplikacje, jak np. Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Czy w erze internetu książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie... Moim zdaniem wielu z nas nigdy nie zrezygnuje z papierowej wersji książki na rzecz tekstu wyświetlanego na ekranie komputera. Papier elektroniczny może się okazać konkurencją dla zwykłych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do zwykłych książek na pewno o nich nie zapomną...