Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakacje w Grecji - co pożądane byłoby zwiedzić?

Grecja słynie z wspaniałych zabytków architektonicznych i kulturalnych, wskutek tego wyjazd do Grecji bezsprzecznie będzie nie lada gratką dla wielbicieli historii. Wybierając się do Grecji, powinno się uprzednio przygotowywać sobie plan zwiedzania, by odpowiednio rozplanować czas pobytu.


Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych bezsprzecznie można zaliczyć Delfy, które przyciągają niejednego turystę wybierającego się na wakacje last minute- z tego źródła. Delfy podzielone są na trzy części - Świątynie Apolina, Marmarię oraz Źródła Kastalskie. Koniecznie musimy również zwiedzić Ateny, czyli stolicę Grecji. W Atenach znajduje się sporo kapitalnych pamiątek z przeszłości. Najogromniejszą popularnością cieszy się naturalnie legendarny na całym świecie Akropol, oraz także Partenon. Kolejne znaczące ateńskie zabytki to Olimpiejon i Łuk Hadriana. Należałoby wybrać się również na Półwysep Athos, który słynie z idealnych krajobrazów - wąwozów, lasów oraz wodospadów, jakie pozostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu
Author: Les Chatfield
Source: http://www.flickr.com
Wielkie zaciekawienie wzbudza też stolica Macedonii, czyli Saloniki. Znajduje się tam wiele atrakcyjnych zabytków, niezmiernie fascynującym i zarazem najstarszym zabytkiem jest Rotunda, jaka pochodzi z przełomu III oraz IV wieku. Rzecz jasna to ledwo kilka miejsc i zabytków, jakie pożądane byłoby zobaczyć, wybierając się na wakacje Grecja - tanio rodos wycieczkizobaczysz na tym serwisie - ma ich jeszcze multum. Jeżeli chesz dowiedzieć się więcej zobacz . Trafnym pomysłem jest zabranie ze sobą poradnika po Grecji, gdzie znajdziemy opisy innych interesujących miejsc wartych zobaczenia. grecja (poprzednia strona)


Wczasy w Grecji na pewno będą zaliczać się do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie wyłącznie kapitalną architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami i widokami. Miejsce to jest niezwykłe pod wszelkim względem, też jeśli chodzi o kulturę i mentalność Greków. Grecka kuchnia również zasługuje na okazałą uwagę, wobec tego będąc w Grecji bezsprzecznie powinno się spróbować greckich przysmaków i rarytasów.