Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Rzeszów to coraz lepiej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą kulturą, z perspektywami na przyszłe lata

Rzeszów to jedno z największych miast, położony jest na pograniczu dwóch makroregionów. Pierwszym z nich jest Kotlina Sandomierska, drugim Pogórze Środkowobeskidzkie. Najistotniejsza część miejscowości rozciąga się na Podgórzu Rzeszowskim, a pozostałe części, to północny odcinek Rzeszowa, który jest ulokowany na Pradolinie Podkarpackiej i południowy obszar miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.


Author: Młyn Klekotki
Najbliższe sąsiedztwo rzeki było sytuacją bardzo utrudniającym wiele spraw, a zachodziło to aż do sytuacji wyregulowania z początkiem dziewiętnastego wieku. Dość znacznie mógł ulec zmianie bieg rzecznego koryta. Taki stan rzeczy wspominał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. Co więcej, miasto otoczone było rozlicznymi bagnami, przykładowo osuszanym Żabnikiem. Miejsce leży na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m. (Budziwój).

Krzyżują się tu istotne szlaki transportowe, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To działa tak, że odwiedza to miasto wiele osób, czy to w trakcie podróży biznesowych, czy w celach turystycznych.Z taką pomocą łatwo znaleźć hotel - hotel spa w górach w Rzeszowie , a jeśli ktoś chce urządzić konferencję, to także nie będzie kłopotu z zarezerwowaniem sali konferencyjnej - kliknij link.

Miasto ma duży port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Jest on ukierunkowany na przemysł nowoczesnych technik, czyli koncentruje się na niezwykle rozwijającej się technicznie branży. Na miejscu miasta znajduje sięrównież Specjalna Strefa Ekonomiczna o nazwie Rzeszów-Dworzysko. Są też dwie pozostałe Specjalne Strefy Ekonomiczne. W mieście możemy zacząć studiowanie na dwóch liczących się państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym może podjąć studia na jednym z tuzina wydziałów.


Rzeszów
Author: Kamil Świdrak
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tu także Politechnika Rzeszowska jak również kilka prywatnych uczelni policealnych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z największych niepublicznych szkół w Polsce. W mieście działają trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Co więcej, Rzeszów jest partnerem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które skupia miasta z całej Europy.