Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Co warto zobaczyć na Kaszubach? Jakie atrakcje tam można oczekiwać? Co warto wiedzieć?

Kaszuby to dosyć specyficzny obszar, gdyż od wielu wieków nie ma tu jednej stolicy. Jest aż siedmiu kandydatów do takiego miana. Wszystkie z nich prześcigają się w zasługach dla społeczności kaszubskiej


. No ale co się dziwić, Kaszuby są faktycznie piękne, więc każdy pragnie być centrum tego piękna.


agroturystyka kaszuby
Author: Jonathan Riley
Source: http://www.flickr.com
Co ciekawe, oprócz tego, iż nie ma wybranej stolicy, to nie ma także jednoznacznej odpowiedzi na tą wątpliwość, skąd pochodzi nazwa “Kaszuby”. Ponadto ciężko wskazać dokładne granice tego rodzaju regionu (następna strona). Nieważne, jaka jest stolica warto zwiedzić parę miejsc, które na długo zapadną nam w pamięć. Na pewno Tuchlin, w którym jest zoo. Są tam egzotyczne zwierzaki, wielkie gady, które możemy potrzymać i pogłaskać. Jednak park to nie wyłącznie zwierzęta, bo jest tu kino, bar czy plac zabaw dla najmłodszych.
domek letniskowy
Source: pixabay.com
Zdecydowanie wybierzmy się do miejsca, w którym poznamy historię i kulturę Kaszub, do Muzeum Kaszubskiego we Wdzycach Kiszewskich. Znajdziemy tam znacznej wielkości skansen z licznymi konstrukcjami chat kaszubskich, zabudowań dworskich lub kościołów.

Chcesz zgłębić niniejszą kwestię trochę dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na portalu (https://www.astorhotel.pl/), który też opisuje taką problematykę!

Jeżeli Kaszuby to również mniejsze mniej popularne miejscowości jak Bytów. Odnajdziemy tam cudowny gotycki zamek krzyżacki, zaś w nim Muzeum Zachodniokaszubskie. W wielu salach na dwóch piętrach są ekspozycje pokazujące dawne dzieje na kaszubskiej wsi, wystawy historyczne i czasowe. Warta uwagi jest na pewno wystawa kaszubskich artystów.


Na koniec dobrze wybrać się do miasta Kluki, na sam koniec Kaszub. Dowiemy się tam bardzo dużo o dawnych Kaszubach. W sumie cała miejscowość Kluki została zamieniona w skansen, który nazywa się Muzeum Wsi Słowińskiej. W wakacje wielu turystów przyjeżdża do Kaszub, więc postarajmy się wcześniej o nocleg - . Możemy wybrać standardowy hotel, można jednak wynająć coś odmiennego, bo jaka agroturystyka Kaszuby mają wiele do zaoferowania.