Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Coraz częściej jeździmy nad polskie morze. jakiego typu są najważniejsze tego powody? Jakie miasta warto polecić?

Każdego roku miasta nadmorskie są bardzo popularne. Lecz nie zawsze tak to wyglądało. Kilka lat temu było tak, iż dużo osób wyjeżdżało do innych krajów zamiast nad Bałtyk, ale teraz, jak się zdaje, znów doceniamy nasze wspaniałe cudowne morze.


Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com


Jest wiele powodów, dlaczego tak się stało. Przede wszystkim zagrożenia terroryzmem w wielu krajach, np. w Turcji czy krajach Afryki północnej, ale też coraz bardziej korzystna pogoda - Polska jest coraz bardziej ciepłym krajem.


Globalne ocieplenie to fakt i odczuć można to jeżdżąc nad polskie morze. Jak jeszcze kilka lat temu mieliśmy parę dni z upałem, to teraz takich dni jest więcej. Wielką różnicę można zobaczyć w stosunku do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy upały pojawiały się niezmiernie rzadko, a teraz nikogo nie zadziwiają fale upałów, które występują parę razy w ciągu wakacji. To że jeździmy nad polskie morze ma wiele plusów.
Z jednej strony jest przecież bardziej blisko, jesteśmy u siebie, nie mamy tak więc kłopotów z komunikacją, wszystko znamy i możemy czuć się swobodnie. Z drugiej wspieramy polską gospodarkę, bo pieniądze pozostają w naszym kraju. Na pewno tego typu trend się utrzyma, zwłaszcza, że mamy tak piękne miejscowości, typu Łeba czy Kołobrzeg lub Mielno - polecane domki.


Pomimo to, chyba każdy, kto za późno rezerwował nocleg wie, iż jak chcemy “zaklepać” wakacje w dobranym przez nas terminie, to trzeba się spieszyć.


Na przykład jeżeli kwatery Łeba ma wiele do zaoferowania, lecz tak szybko(zobacz najlepsze sushi warszawa) są zamawiane, iż jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy tym bardziej w czerwcu to raczej nie ma szans, że znajdziemy wolne na lipiec lub sierpień. Jeśli wiec chcemy urlop nad Bałtykiem to musimy się pospieszyć.