Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać porządny namiot?

Najlepsze namioty turystyczne sprawdzające się w czasie pobytu w górach


namioty turystyczne
Author: Jan Tik
Source: http://www.flickr.com/photos/jantik/308709862/
namioty turystyczne
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia
Dłuższy pobyt w górach musi zostać bardzo dobrze zaplanowany. Jeżeli będzie połączony z noclegiem, to bardzo ważnym sprzętem turystycznym staną się namioty turystyczne.


Można je kupować w dużych supermarketach, sklepach ze sprzętem turystycznym oraz w sklepach sportowych. Nie warto jednak na nich oszczędzać, ponieważ od ich trwałości uzależnione jest nasze bezpieczeństwo w górach. Ważne, więc, aby były one odporne na silniejsze opady deszczu i śniegu oraz silniejsze porywy wiatru. Powinny posiadać możliwość szczelnego zapięcia i grubszy spód, chroniący je przed przetarciem oraz napływem zimnego powietrza. Mogą także posiadać elementy ocieplające. Ważne jest też, aby sposób ich montażu nie był zbyt trudny, a jednocześnie pozwalał na bardzo dokładne zamocowanie wszystkich elementów namiotu. Turyści będą zwracali uwagę także na ich ciężar, ponieważ dłuższe niesienie ciężkiego namiotu stanie się dla nich bardzo uciążliwe, tym bardziej, że będą musieli zabrać ze sobą również śpiwory i koce oraz jakieś jedzenie i picie.


namioty turystyczne
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Namioty turystyczne rozbijane są także w pobliżu większych rzek i na dużych polanach, na których turyści spędzają letnie dni. Takie namioty nie muszą posiadać takich zabezpieczeń, jak namioty (https://skalnik.pl/namioty-b-coleman) górskie, ale również powinny być trwałe i szczelne, odporne na silne opady deszczu oraz stabilnie mocowane. Młodzi ludzie czasami spędzają pod namiotami całe tygodnie, a w ten sposób czują się samodzielni i mogą sami organizować sobie różne rozrywki. W ciągu dnia pływają w rzekach i spacerują, a wieczorami palą ogniska, pieką kiełbaski i mogą spędzać czasami całe noce na prowadzeniu różnych rozmów. Na takie wycieczki można także zabierać dzieci, które mogą spać w namiocie z rodzicami lub oddzielnie.


Zdarza się, że taka opcja spędzania wolnego czasu staje się dla nich tak atrakcyjna, że potem chcą spać pod namiotami na podwórzu lub tarasie. Mogą wówczas grać w swoje ulubione gry, opowiadać różne historie, a dodatkowo uczyć się samodzielności.