Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kiedy szukamy karmę dla naszego psa, wybierzmy to, co dla niego najlepsze

Współcześnie na rynku można odnaleźć bardzo dużo różnych rodzajów karm dla psów. W rzeczywistości jednak właściciele tych pupili zazwyczaj mają dosyć spory kłopot ze znalezieniem odpowiedniego pożywienia.
Psy
Source: http://pixabay.com
Gdy poszukujemy rozwiązania problemu, czym najlepiej jest karmić psa, możemy odnaleźć wiele zazwyczaj niezwykle różniących się odpowiedzi. Można nawet stworzyć bogatą listę różnorodnych karm, jednak która z nich będzie idealna dla psa? Czy nie lepiej jest przygotowywać posiłki sami? Trzeba się nad tym zastanowić. Chętnie wybierane są rzecz jasna gotowe smakołyki. W tym zakresie producenci pokarmów dla czworonogów mają nam bardzo wiele do zaoferowania. Niewątpliwie bardzo znane są m.in. karmy Brit (zobacz tu), cechujące się doskonałą jakością i dogodną ceną. Wybierając je można mieć pewność, że nie faszerujemy naszego psiaka zbędną chemią. Uwagę trzeba zwrócić także na karmy Applaws , oraz karmy Orijen. Bardzo ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej karmy dla psa, jest rzecz jasna wiek psa. Dla małych szczeniaków należy dobierać dobre jakościowo karmy. Pamiętajmy, że tak jak w przypadku małych dzieci, jest to faza, w której nasz pies się rozwija. Ponadto ma mnóstwo energii, dlatego też zapotrzebowanie na różnego rodzaju wartości odżywcze jest wielkie. Małe psiaki najczęściej nie są zbytnio wybredne pod względem smaku, ale o właściwości odżywcze musimy bez wątpienia zadbać!Kolejna sprawa to oczywiście rasa psa. Należy pamiętać o tym, gdyż jak się okazuje, psy pod względem rasowym mogą mieć różne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości w kwestii karmienia naszego czworonoga, trzeba skonsultować się z weterynarzem, który bez wątpienia doradzi nam, jakie karmy dobrać.
Dlaczego dobór odpowiedniej karmy jest tak ważny? Największe znaczenie ma oczywiście zdrowie naszego pieska. Jeśli w jego organizmie będzie brakować konkretnych witamin lub minerałów odżywczych, nasz pies może być osłabiony czy też nabawić się jakiejś choroby . Wielokrotnie okazuje się, że leczenie psa (polecamy transportery dla psów) jest bardziej drogie niż zainwestowanie w naprawdę dobre pożywienie. Na szczęście obecnie mamy mnóstwo książek, czasopism czy serwisów w internecie, gdzie znajdziemy pomocne informacje na ten temat.