Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Nabywamy nowy komputer

Wybór laptopa dla twojej organizacji to ważna decyzja. Odpowiedni wybór sprzętu decyduje o jakości i prędkości pracy firmy. No i rzecz jasna może mieć poważne konsekwencje dla budżetu przedsiębiorstwa. Dowiedz się na co zwracać uwagę nabywając komputer.

Komputer przenośny czy stacjonarny? Jak duży twardy dysk? Ile pamięci i jaki monitor? Z WiFi czy może bez? Dobór laptopa może nastręczyć dużo kłopotów. Warto się dobrze zastanowić za co warto dopłacić, natomiast za co nie trzeba przepłacać. Nadmiar funkcji a także gadżetów mogą spowodować, iż nabędziemy kosztowny komputer ponad nasze potrzeby. Nadmierna oszczędność to natomiast ryzyko, iż nie będzie spełniał naszych oczekiwań tym bardziej, że to sprawunek na parę lat.

Warty zainteresowania tekst, nie sądzisz? Jeśli tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie, którą również niewątpliwie uznasz za pożyteczną.

Dlatego przede wszystkim laptopy w naszej firmie muszą zostać dopasowane do zadań jakie realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, natomiast inne do typowych zadań biurowych.

Podstawowe pytanie: notebook, czy stacjonarny? W ostatnich latach sprzedaż notebooków przekroczyła zdecydowanie sprzedaż komputerów stacjonarnych. Powodów przemawiających za komputerem przenośnym jest co najmniej kilka, mianowicie laptop, to de facto przenośnie stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik przedsiębiorstwa może dzięki niemu wykonywać swoje zadania w domu albo w delegacji. Prócz tego komputer przenośny zabiera z pewnością mniej miejsca. Ma także swe ograniczenia. Praca przy nim jest w wyższym stopniu męcząca. Nagminniej ulega usterkom, ma mniejszą żywotność, a wymiana części na szybsze jest o wiele droższa. Natomiast stacjonarny komputer, taki, jak klik!, zapewnia większy komfort pracy i łatwiej poddaje się modernizacji.



komputery sklep internetowy
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Kiedy komputer nie będzie przeznaczony do prac graficznych nie ma sensu wydawać zbytnio dużo gotówki na monitor o znacznej przekątnej jak też dużej rozdzielczości. W przypadku laptopa wystarczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego powinniśmy się zadowolić przekątną 19 cali. Procesor to serce każdego komputera. Im mocniejszy on jest tym w wyższym stopniu wydajny komputer. Ale nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy kreować zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie laptopa do 2,5 tysiąca standard dziś to procesor dwurdzeniowy . Gdy chodzi o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymogi stawiane kompom szybko się zmieniają, więc pamięci nigdy za wiele. Ale naturalnie też nie należy przesadzać. Roztropny standard współcześnie to około 4 - 8 GB RAM rodzaju DDR 3.

Naturalnie można komputer zadysponować zdalnie wbijając w przeglądarkę zwrot: komputery sklep internetowy.